Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
جزئیات جدید از طرح سراسری پلیس تهران برای برخورد با سارقان مالخران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ جزئیات جدیدی از دستاوردهای طرح اخیر برخورد با سارقان مالخران را تشریح کرد.
به گزارش تابش کوثر، سردار عباسعلی محمدیان با تشریح دستاوردهای طرح سراسری برخورد با سارقان و مالخران شهر تهران که از چند روز پیش آغاز شده بود اظهار کرد: این طرح که به منظور کنترل واحدهای صنفی مرتبط با خرید و فروش اموال مسروقه اجرا شد، در مرحله اول آن هزار واحد صنفی را در بر گرفت و همکاران ما در پلیس آگاهی و سایر پلیس‌های تخصصی با همکاری اتحادیه صنفی مبادرت به کنترل این واحدها به منظور برخورد با خریداران و فروشندگان اموال مسروقه کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه سطح تخلفات واحدهای صنفی در خصوص خرید و فروش اموال مسروقه بسیار کم شده است، افزود: از میان هزار واحد صنفی موردنظر در مرحله اول این طرح تنها 30 واحد صنفی متخلف شناسایی شدند که اقدام به خرید و فروش اموال مسروقه می‌کردند که پس از شناسایی و دستگیری متهمان، این واحدهای صنفی پلمپ شد. 

وی ادامه داد: همچنین 70 واحد صنفی دیگر نیز تخلفاتی داشتند و اموال مشکوکی نیز از آنها کشف شد که در صورت قطعی شدن مسروقه بودن این اموال صاحبان این واحدهای صنفی دستگیر خواهند شد. 

محمدیان با اشاره به کشفیات به دست آمده در این طرح گفت: تا این لحظه بیش از هزار لاستیک سرقتی از انواع خودروها و به خصوص خودروهای مدل بالا و شاسی بلند، 200 کامپیوتر خودرو، 100 دستگاه ضبط و تجهیزات و 50 دستگاه لب‌تاپ  مسروقه کشف و ضبط شده است که همکاران ما  در حال شناسایی صاحبان اصلی این افراد بوده و تا پایان هفته این اموال به صاحبان آنها تحویل داده خواهد شد. 

رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به چرخه سرقت لوازم خودرو خاطرناشن کرد: مردم باید بدانند که هر گونه قطعات استوک یا تعویضی خودرو قطعات سرقتی است که خرید این اموال باعث می‌شود تا چرخه سرقت رونق بیشتری یابد. 

به گزارش تسنیم، محمدیان در ادامه سخنانش با اشاره به دستگیری 74 متهم کیف‌قاپی و سرقت لوازم خودرو گفت: این افراد در طرح اخیر پلیس شناسایی و دستگیر شدند و علاوه بر آن همکاران ما موفق شدند کارگاهی که سارقان و کلاهبرداران در آن مبادرت به تغییر اصالت خودرو می‌کردند را شناسایی کنند و در این رابطه 5 نفر دستگیر شدند.

وی در پایان با اشاره به برخورد جدی پلیس با مالخران و واحدهای صنفی متخلف که اقدام به خرید و فروش اموال مسروقه می‌کنند، گفت: پلیس به شدت واحدهای صنفی را تحت رصد خود دارد و در صورت شناسایی هرگونه تخلفات اینچنینی علاوه بر پلمب واحد صنفی، پلیس مجوز اخذ پروانه کسب به این افراد نخواهد داد.

به گفته محمدیان طرح کنترل پلیس در خصوص سرقت قطعات خودرو موفق بوده چرا که 4 سال پیش سرقت‌های قطعات خودرو 54 درصد سرقت‌های پایتخت را تشکیل می‌داد و امروز این رقم به 38 درصد رسیده است.

منبع: تسنیم
ی/600

کد مطلب: 63512
 


 
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
۶ شوّال ۱۴۳۹
20 June 2018