Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
بعاد شخصیتی شهید هادی به روایت پناهیان/ فیلمی از هادی بسازید
تاریخ انتشار : شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۰
یادواره 300 شهید نوجوان گردانهای کمیل و حنظله و شهید حاج ابراهیم هادی علمدار کانال کمیل عصر جمعه همزمان با نکوداشت میلاد علی اکبر (ع) و روز جوان در سالن آمفی تاتر بصیرت لانه جاسوسی سابق آمریکا با سخنرانی استاد پناهیان برگزار شد.
به گزارش رسانه الکترونیکی تابش کوثر٬ در این مراسم که با قرائت زیارت عاشورا، تلاوت قرآن مجید، مدیحه سرایی، اجرای برنامه های فرهنگی روایتگری از شهید و سخنرانی معنوی برگزار شد، شماری از جانبازان رزمندگان گردانهای کمیل و حنظله، خانواده های معزز شهدا و ایثارگران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندهان دوران دفاع مقدس و روحانیون و جوانان و نوجوانان عاشق فرهنگ ایثار و شهادت حضور داشتند.

شهادت جوانان و نوجوانان دو گردان کمیل و حنظله در عملیات والفجر مقدماتی، در قلب فکه، پس از پنج روز محاصره و تشنگی و تسلیم نشدن حتی یک نفر از این دلاورمردان، از مقاطع درخشان دفاع مقدس است که به دلایل موفقیت در دستیابی به اهداف، در سه دهه اخیر مکتوم مانده و به آن پرداخته نشده است و همواره می تواند سرمشق ما در مواجهه با عداوت دشمنان مان باشد.

در این یادواره حجت الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخت و با گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس به ویژه ۳۰۰ شهید نوجوان گردان کمیل و حنظله، گفت: این شهیدان و شهید ابراهیم هادی علمدار کانال کمیل از شهدای برجسته در بین ۲۵۰ هزار شهید دفاع مقدس هستند.

وی با تشریح خصوصیات اخلاقی شهید ابراهیم هادی از شهدای گردان کمیل، ادامه داد: به مردم و جوانان توصیه می کنم که کتاب سلام بر ابراهیم زندگینامه و خاطرات پهلوان بی مزار شهید ابراهیم هادی را مطالعه کنند و مطمئن باشند پس از مطالعه این کتاب نگاه و رفتارشان نسبت به جنگ و دفاع مقدس تفاوت خواهد کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه، اضافه کرد بنده مبالغه نمی کنم و هر کس کتاب سلام بر ابراهیم را بخواند، نظرات مرا تایید خواهد کرد چرا که با مطالعه این کتاب در فضای معطر شهیدان خدایی این مرز و بوم سیر خواهد کرد.

پناهیان ادامه داد: شهدا نزد خداوند متعال مقامی محفوظ دارند که ما از مقام آن آگاه نیستیم اما خداوند امروز خواسته تا شهید ابراهیم هادی شهید بی مزار فکه را بشناسیم؛ شهیدی که نه عالم دینی بود و نه جزو فرماندهان بنام جنگ تحمیلی به حساب می آمد.

وی گفت: این شهید فردی عادی از بین مردم ولایتمدار تهران بود که پهلوانی بزرگ و ورزشکاری دلاور که برای حفظ دین و ارزشهای انقلاب اسلامی در جبهه های حق علیه باطل شرکت کرده بود.

پناهیان گفت: مردم شریف تهران اگر بخواهند خوبهای خود را مثال بزنند می توانند از این شهید والامقام دفاع مقدس و علمدار کانال کمیل در مقابله با دشمن بعثی نام ببرند.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: در دهه ۶۰ و دوران دفاع مقدس جوان شاخص تهرانی جز شهید ابراهیم هادی کیست و از کنار این شهید والا مقام نباید براحتی عبور کنیم.

پناهیان تصریح کرد: شهید ابراهیم هادی یک اعجوبه دیگری است که تمام ورزشکاران و پهلوانان زورخانه ای از خصوصیات ممتاز و برجسته اخلاقی وی حکایت ها می کنند و به رسم ادب و احترام تندیس و سردیس این شهید بی مزار را در زورخانه های خود نصب می کنند.

وی گفت: اگر کسی می خواهد یک نمونه از نسل انقلاب را ببنید باید به پابوس این شهید گرانقدر دفاع مقدس برود.

این استاد حوزه دانشگاه با بیان اینکه معرفی ابراهیم هادی تازه شروع شده است، خاطرنشان کرد: این شهید، شهیدی بود که ورزشکار، جوانمرد، مردم مدار، شجاع و ولایتمدار بوده است.

وی ادامه داد: یکی از الگوهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهید است، شهیدی که می دانست باید چگونه جوانان راجذب کند و آنها را با خصوصیات برجسته اخلاقی به راه راست هدایت و راهنمایی کند.

پناهیان گفت: اگر سریالی برای شهید ابراهیم هادی ساخته شود من قطع یقین دارم که مردم می خواهند شبهای ماه مبارک رمضان را با خاطرات این شهید بزرگوار به سحر برسانند.

وی اضافه کرد : ما مقام شهدا را نمی فهمیم، شهید ابراهیم هادی خود مرید مرام و مکتب والای شهید دفاع مقدس بود شهیدی که بارها در دفاع از کشور از نواحی مختلف صورت گلو و پهلو مجروح شده بود.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: من به فیلمسازها و کارگردانان تلویزیونی توصیه می کنم اگر می خواهید در کارهایتان موفق شوید بیائید و فیلمی از علمدار کانال کمیل شهید بسازید تا خود او شما را همراهی کند.

ابراهیم به روایت خواهر

خواهر شهید ابراهیم هادی در این مراسم ضمن تشکر از حاضران در مراسم گفت: شهدا پیام آوران خوبی برای بشریت هستند. وی ضمن تبریک این روز به جوانان ولایت مدار عنوان کرد: ما با شهدا زندگی کردیم و این خاطرات برای ما بوده است.

خواهر شهید هادی با بیان اینکه در کلاس درس امر به معروف ابراهیم هادی بهره برده است، گفت: من این توفیق را داشته ام که پیام های ایشان را انتقال دهم و از خدا خواسته ام در این راه کوتاهی نکنم.

وی با اشاره به آرزوهای شهید ابراهیم هادی گفت: شهید ابراهیم آرزو داشت که صدای الله اکبر در این آب و خاک طنین انداز شود و همین طور هم شد.

خواهر شهید ابراهیم هادی ضمن تاکید بر نماز اول وقت از سوی این شهید عنوان کرد: ایشان به همراه دوستانشان نماز را حتی در گروه های چند نفره به صورت اول وقت اقامه می کردند.

وی با بیان اینکه باید از درس های شهدا به خوبی استفاده کنیم، گفت: ما باید پیام آورهای شهدا باشیم و با لبیک و یک صدا دست به دست هم دهیم و از قافله شهدا و ولایت عقب نمانیم.

خواهر شهید ابراهیم هادی در پایان صحبت های خود ضمن تشکر از نشر کتاب سلام ابراهیم، گفت: از نویسنده کتاب تشکر می کنم و امیدوارم از سربازن مقام معظم رهبری باشیم.

در ادامه این مراسم کوثری نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن نحوه آشنایی خود با شهید ابراهیم هادی گفت: در سومار با شهید ابراهیم هادی آشنا شدیم و او را در حال نواختن ضرب و ذکر حضرت علی(ع) دیدم.

وی ضمن بیان ویژگی‌هایی از شهید ابراهیم هادی عنوان کرد: این شهید بزرگوار هم جان و هم مال خودش را می بخشید و این اخلاص و صداقت منجر به شاخص شدن ایشان شده است.

نمانده مجلس شورای اسلامی در ادامه صحبت های خود ضمن اشاره به سخن امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی(ره) این قرن را آینده اسلام می دانست که اسلام ابرقدرت ها را به زمین خواهد زد.

منبع: شهید نیوز
کد مطلب: 22247
 


 
پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸
۱۵ ذی‌القعده ۱۴۴۰
18 July 2019