Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
هفته آینده دانشگاه تهران میزبان روحانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸
معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران با اشاره به حضور حسن روحانی در این دانشگاه و آغاز سال تحصیلی نمادین دانشگاه‌ها در هفته آینده گفت: قرار است در این مراسم از نفرات برتر کنکور تقدیر شود.

به گزارش تابش کوثر؛مجید سرسنگی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران گفت: مراسم آغاز سال تحصیلی هر ساله به صورت سنتی در دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور برگزار می‌شود و جمعی از اساتید و دانشجویان و مدیران ارشد حوزه‌های مختلف فرهنگی و علمی در آن حضور پیدا کرده و رئیس‌جمهور در این مراسم سخنرانی خواهد کرد.

وی افزود: سال جاری علاوه بر حسن روحانی رئیس‌جمهور، وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه تهران حضور پیدا خواهند کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران تصریح کرد: یکی از اساتید دانشگاه تهران و یکی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران به نمایندگی از جمع اساتید و دانشجویان سخنرانی کرده و نقطه نظرات خود را در باب دانشگاه و آموزش عالی مطرح خواهند کرد.

سرسنگی افزود:‌در این مراسم قرار است به کسانی که در کنکور حائز رتبه‌های برتر شده‌اند جوایز و هدایایی تقدیم شود که این افراد این جوایز را از دستان رئیس‌جمهور دریافت خواهند کرد.

وی گفت:‌نمایندگانی از تشکل‌های دانشجویی و اساتید دانشگاه تهران در این مراسم حضور پیدا خواهند کرد ضمن اینکه رئیس دانشگاه تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران هم نکاتی را در باب موضوعات مطرح دانشگاهی و نظام آموزش عالی بیان خواهند کرد.

سرسنگی افزود:‌در این مراسم آغاز سال تحصیلی به صورت رسمی در دانشگاه تهران رئیس‌جمهور هم دیدگاه‌های خود را با موضوع توسعه علمی کشور و مسائل مرتبط با آموزش عالی بیان خواهد کرد.

وی درباره احتمال مطرح شدن مشکلات دانشگاه‌ها و آموزش عالی از سوی رؤسای دانشگاه‌ها و بیان این موضوعات به حسن روحانی قبل یا بعد از این مراسم گفت: ارتباط دولتمردان با دانشگاه‌ها و رؤسای آن و نظام آموزش عالی فقط در حین مراسم این چنینی نیست. به طوری که در طول سال بارها و بارها مشکلات و مسائل مربوط به دانشگاه‌ها از سوی مسئولین مرتبط به صورت مکتوب و حضوری به رئیس‌جمهور یا معاون اول وی اعلام می‌شود اما مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها که در دانشگاه تهران برگزار می‌شود امری نمادین و هر ساله است که ویژگی ممتازی دارد و آن رسمی شدن آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌هاست.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 88164
 


 
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
۱۴ شوّال ۱۴۴۰
17 June 2019