Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
کارت مترو با ۴۷ سال اعتبار کشف شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴
فرمانده یگان انتظامی پلیس متروی پایتخت از دستگیری متهمانی خبر داد که با انجام عملیات سخت افزاری و نرم افزاری مدت اعتبار یک کارت مترو را جعل کردند.
به گزارش تابش کوثر؛ماموران پلیس آگاهی متروی تهران در بررسی‌های به عمل آمده متوجه یک آگهی در سایت خرید و فروش اینترنتی شدند که فردی طی آگهی کردن یک کارت بلیت مترو مدعی شده بود این کارت بلیت تا سال ۱۴۴۵ اعتبار دارد و آن را به قیمت ۳۰ میلیون تومان می‌فروشد. 

 از آنجایی که به نظر می آمد این آگهی یک کلاهبرداری باشد و عملا نیز چنین کارت بلیتی توسط متروی تهران صادر نشده بود، ماموران با فرد ارسال کننده آگهی تماس گرفته شد.

 این فرد با حضور در محل ادعا کرد که چنین کارتی را داراست و حتی برای اثبات این موضوع، کارت بلیت را جلوی چشمان ماموران تست کرد که مشخص شد اعتبار کارت تا سال ۱۴۴۵ است و به این ترتیب متهم که با یک نفر دیگر در مترو حضور یافته بود به کلانتری دلالت داده شدند. 

در ادامه متهمان که هر دو دانشجوی فوق لیسانس بودند مدعی شدند با همکاری یکی از دوستانشان و با انجام یک سری عملیات سخت افزاری و نرم افزاری موفق به دستکاری کارت بلیت مترو شده‌ و قصد داشتند این کارت بلیت را به قیمت ۳۰ میلیون تومان به فردی که خواهان آن باشد بفروش برسانند. 

سرهنگ علی راقی فرمانده یگان انتظامی پلیس متروی پایتخت با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در این رابطه پرونده‌ای تشکیل و متهمان به مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی معرفی شدند. 

 سرهنگ راقی خاطرنشان کرد: چنانچه شهروندان قصد خرید کارت بلیت اعتباری مترو را  دارند از جایگاه‌های معتبر مستقر شده در ایستگاه‌های مترو اقدام به خرید این کارت‌ها کنند، چراکه اخیرا مشاهده شده در سایت‌های خرید و فروش مجازی این شکل معاملات انجام می شود و هیچ نظارتی هم از سوی ناظران سایت های خرید و فروش اینترنتی، بر اصالت کالا انجام نمی‌شود.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 97894
 


 
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹
۱۶ ذی‌القعده ۱۴۴۱
7 July 2020