Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
واکنش هنگ‌کنگی‌ها به درخواست ایران از فیفا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵
رئیس فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ به درخواست همتای ایرانی خود از فیفا برای بازی تیم‌های ملی این ۲ کشور در زمین بی‌طرف در چارچوب انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر واکنش نشان داد.
واکنش هنگ‌کنگی‌ها به درخواست ایران از فیفا
به گزارش تابش کوثر، فدراسیون فوتبال ایران به دنبال اعتراض‌های مردمی در هنگ‌کنگ و به بهانه نبودن امنیت از فیفا خواسته تا بازی تیم ملی این کشور برابر هنگ‌کنگ در زمین بی‌طرف برگزار شود.
 

تیموتی فوک، رئیس فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ در واکنش به این درخواست رسمی ایران از فیفا می‌گوید: هنگ‌کنگ منطقه جنگی نیست که نتوانیم از تیم ملی ایران در چارچوب انتخابی جام جهانی 2022 قطر میزبانی کنیم. ما روز گذشته گزارش جدیدی از شرایط هنگ‌کنگ در اختیار نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار دادیم. کشورمان ناامن نیست و بعید می‌دانیم فیفا بخواهد با درخواست ایران برای بازی با هنگ‌کنگ در زمین بی‌طرف موافقت کند.


وی افزود: ایران می‌خواهد فیفا را متقاعد کند که  در هنگ‌کنگ هرج‌ومرج است تا بازی تیم‌های ملی 2 کشور در زمین بی‌طرفی برگزار شود، البته ما هنوز در این رابطه نامه‌ای از فیفا دریافت نکرده‌ایم. بعید هم می‌دانم فیفا درخواست ایران را بپذیرد زیرا هنگ‌کنگ هنوز منطقه جنگی و آن‌قدر هم ناامن نیست. کشورهای منطقه و دیگر کشورها هشداری درباره سفر اتباع خود به هنگ‌کنگ منتشر نکردند و به همین‌ خاطر بعید می‌دانم فیفا با درخواست ایران موافقت کند.

مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ نیز اعلام کرد در صورتی که مجبور به میزبانی از ایران در زمین بی‌طرف شوند، انتخاب آنها کوالالامپور، پایتخت مالزی خواهد بود.

تیم‌ ملی فوتبال ایران 19 شهریور ماه سال جاری در نخستین بازی انتخابی جام جهانی 2022 میهمان هنگ‌گنگ است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 101061
 


 
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹
۱۷ ذی‌القعده ۱۴۴۱
8 July 2020