Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
آیا آب آناناس بر درمان سرفه موثر است؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۸
سرفه کردن از جمله بیماری های رایج است که بسیاری از مردم ترجیح می دهند از روش های طبیعی و خانگی برای درمان آن استفاده کنند. امروزه داروهای خانگی حاوی آب آناناس به عنوان جایگزین برای داروهای سرفه استفاده می شوند. اما آیا آب آناناس برای تسکین سرفه مفید است؟
به گزارش تابش کوثر معمولا درمان های خانگی و طبیعی برای بیماری های رایج در انواع وب سایت های مرتبط با پزشکی وجود دارد  اما ادعاهای مربوط به اثربخشی این درمان ها گاهی اوقات بدون هیچگونه شواهدی علمی گفته می شوند. در مقاله ای که اخیرا منتشر شده است، مزایای بهداشت و سلامت آب آناناس و شواهد علمی برای توصیه استفاده از آن به عنوان درمان سرفه بررسی شده است. همچنین سایر داروهای سرفه را معرفی می کند تا مردم بتوانند گزینه مناسب تری را انتخاب کنند.


مزایای آب آناناس برای درمان سرفه معمولا به محتوای تغذیه ای آن مربوط می شود، مانند میزان بالای ویتامین C. این نوع درمان های خانگی در سال های اخیر مخاطبان بیشتری یافته است. برخی از وب سایت ها ادعا می کنند که آب آناناس از درمان سرفه به وسیله دارو پنج برابر موثرتر است. اما آیا این ادعا درست است؟ در حالی که برخی تحقیقات پزشکی در مورد آب آناناس وجود دارد، اما هنوز هم نیاز به شواهد بیشتری در مورد اثر آن به عنوان یک درمان سرفه وجود دارد.

بر اساس گزارش  مدیکال نیوز تودی  آب آناناس برای نازک تر کردن مواد مخاطی مفید است و این خود باعث می شود سرفه کردن آسان شود. در یک بررسی که در سال 2010 توسط محققان در موسسه ای در هند منتشر شده است، به شواهدی مبنی بر اینکه آب آناناس یک درمان موثر سرفه است، اشاره شده اما این مقاله به سرفه های ناشی از بیماری سل پرداخته است که در آن اشاره شده که مخلوطی از آب آناناس، نمک، فلفل و عسل می تواند به از بین رفتن خلط در ریه افراد مبتلا به سل کمک کند. این تجربیات کسانی را که شخصا آب آناناس را در از بین بردن سرفه مفید می دانند، تضعیف نمی کند. این فقط بدان معنی است که برای اثبات اثربخشی آن لازم است تحقیقات بیشتری انجام شود.


در حالی که اثربخشی آب آناناس به عنوان یک درمان سرفه هنوز مورد سوال است، اما دارای خواص تغذیه ای است که نشان می دهد ممکن است به کاهش علائم سرفه کمک کند
.تحقیقات نشان می دهد آب آناناس شامل نوعی آنزیم به نام بروملین است که خواص ضد التهابی و کاهش درد دارد. بروملین ممکن است به کاهش علائم آسم و سایر مشکلات تنفسی کمک کند. مطالعه دیگری نشان می دهد که بروملین توانایی مبارزه با سلول های سرطانی را دارد. تاثیر بروملین به طور خاص برای کاهش و درمان سرفه مشخص نیست، اما به دلیل سایر خواص آن، ممکن است به کاهش علائم سرفه کمک کند. با توجه به مزایای سلامتی آب آناناس، مفید است که به یاد داشته باشید که آن را نیز حاوی:

    سطح بالای ویتامین C برای حمایت از سیستم ایمنی و بینایی

    فیبر برای کمک به هضم

    منگنز، که به جلوگیری از آسیب سلولی و پیری کمک می کند

    خواص ضد التهاب بروملین

    بتا کاروتن، مس، روی و فولات، که می تواند باروری را افزایش دهد

اگر کسی علاقمند به درمان خانگی سرفه با آب آناناس باشد، دو دستور العمل ساده وجود دارد.

1-    درمان سنتی سرفه با ترکیب 1 لیوان آب آناناس، یک قاشق عسل و کمی نمک.

2-    روش درمانی جدید تر برای درمان سرفه با ترکیب 1 لیوان آب آناناس، یک قاشق عسل،کمی نمک، نصف قاشق غذا خوری فلفل، کمی زنجبیل، 4/1 فنجان آب لیمو.

انجام هر دو روش تا 3 الی 4 روز توصیه می گردد.
کد مطلب: 62856
 


 
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
۵ شوّال ۱۴۳۹
19 June 2018