Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
معاون اسبق وزیر هم وارد گود شد/خادم: فدراسیون‌هایی که پول اضافه می‌آورند باید تشویق شوند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰
معاون اسبق وزیر ورزش و جوانان گفت: اگر فدراسیون‌ها بتوانند بودجه‌ای مازاد وزارت ورزش وارد حوزه خود کنند باید تشویق شوند.
معاون اسبق وزیر هم وارد گود شد/خادم: فدراسیون‌هایی که پول اضافه می‌آورند باید تشویق شوند
به گزارش تابش کوثر، به دنبال اختصاص بودجه حدود ۳۰۰ میلیاردی به بیش از ۲۰ فدراسیون ورزشی از سوی مجلس جار و جنجال زیادی به پا شد و برخی از روسای فدراسیون‌ها با امضای نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به این درخواست‌ها شدند.

سوال روسای فدراسیون‌ها این بود که ملاک تقسیم‌بندی بودجه چیست و چرا برخی از فدراسیون‌های المپیکی بهره‌ای از این اعتبارات نبرده‌اند و برخی دیگر بودجه کلان دارند. اعتراض به عدم تخصیص بودجه ۷۰ میلیاردی کشتی از سوی وزارت ورزش و بودجه صفر این فدراسیون سرو صدای زیادی به پا کرد و تلخ‌ترین اتفاقات را در مجمع عمومی فدراسیون کشتی با حضور معاون وزیر رقم زد.

با این شرایط امیررضا خادم از قهرمانان کشتی جهان و معاون اسبق وزیر ورزش از تلاش‌های صورت گرفته برای تخصیص اعتبارات مجلس به ورزش تقدیر کرد. این بودجه از سال ۹۹ به ورزش و ۲ فدراسیون (کشتی و ناشنوایان) اختصاص یافت که امسال تخصیص اعتبارات به بیش از ۲۰ فدراسیون رسیده است. با توجه به اینکه بودجه درنظر گرفته شده مجلس مازاد بر اعتبارات وزارت ورزش است، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی اعلام کرد وزارت باید بودجه خود را به کشتی بدهد این در حالیست که این اعتبارات از سوی وزارتخانه صفر شده است.

امیررضا خادم معاون اسبق حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش در گفت‌وگو با فارس در این باره اظهارداشت: اگر فدراسیون‌های ورزشی بتوانند علاوه بر بودجه وزارت ورزش، پولی را زنده کنند وزارت ورزش باید آنها را تشویق کند تا بقیه هم ترغیب شوند و بتوانند درآمدزایی کنند.

وی درباره "صفر" شدن بودجه کشتی گفت: صفر کردن بودجه باعث تنبل شدن فدراسیون‌ها خواهد شد.ب/110منبع:فارس
کد مطلب: 126866
 


 
يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
۱۶ محرّم ۱۴۴۴
14 August 2022