Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
راه‌اندازی ۳ ایستگاه آب‌ شیرین‌کن در بوشهر تا یک‌ سال آینده
تاریخ انتشار : جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
استاندار بوشهر در دولت یازدهم گفت: مقرر شد تعداد ۵ ایستگاه آب‌ شیرکن، مجموعاً حدود ۱۰۰ هزار متر مکعب راه‌اندازی شود که دو مورد آن در کنگان و بوشهر به بهره‌برداری رسیده و ۳ مورد دیگر نیز تا پایان نیمه اول سال ۹۷ به بهره‌برداری خواهد رسید و مشکل آب شرب استان را از بحران خارج خواهد کرد.
راه‌اندازی ۳ ایستگاه آب‌ شیرین‌کن در بوشهر تا یک‌ سال آینده
به گزارش تابش کوثر مصطفی سالاریمصطفی سالاری در گفت‌وگو با  خبرگزاری میزان، درباره طرح‌های استانداری بوشهر برای بهبود تامین آب استان بوشهر گفت: با عنایت به اینکه استان بوشهر یکی از استان‌های خشک و کم‌آب کشور است اولاً تلاش شد وضعیت موجود با همه کاستی ها، به خوبی مدیریت شود و برای برون‌رفت از موضوع بحران آب کشاورزی و صنعتی اقدامات بسیار اساسی صورت گرفته و برای آب آَشامیدنی نیز به‌صورت راهبردی برنامه‌ریزی و اقدام شده است.

 
وی افزود: از جمله اقدامات در این زمینه اینکه مقرر شد تعداد ۵ ایستگاه آب شیرکن، مجموعاً حدود ۱۰۰ هزار متر مکعب راه‌اندازی شود که دو مورد آن در کنگان و بوشهر به بهره‌برداری رسیده و ۳ مورد دیگر نیز تا پایان نیمه اول سال ۹۷ به بهره‌برداری خواهند رسید و مشکل آب شرب استان را از بحران خارج خواهد کرد.

 
سالاری اظهار داشت: این ۵ ایستگاه آب شیرین کن عبارتند از سرمایه‌گذاری ۳۲۰ میلیارد تومانی در تأمین آب استان به وسیله دستگاه‌های آب‌َشیرین‌کن در شهر‌های کنگان (۱۰ هزار متر مکعب)، بوشهر (۴۵ هزار مترمکعب)، جم (۳۵ هزار متر مکعب)، عسلویه (۷۵۰۰ متر مکعب)، دلوار (۷۵۰۰ متر مکعب).

 
استاندار استان بوشهر در دولت یازدهم گفت: احداث ۱۰ مجتمع آب‌رسانی روستایی با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان و نیز تأمین آب عشایر با نصب ۵۲۷ مخزن برای ۵۳۷ خانوار عشایری از دیگر اقدامات استانداری در حوزه آب رسانی در سطح استان است.

 
به گزارش میزان مصطفی سالاری در دولت یازدهم استاندار استان بوشهر بود و اخیرا در دولت دوازدهم با حکم رئیس جمهور استاندار استان گیلان شد.
کد مطلب: 64691
 


 
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
۱۶ جمادى الأول ۱۴۴۰
22 January 2019