Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
رئیس مجلس:دولت آمریکا قریب 80 سال است که در امور داخلی ایران دخالت می‌کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۴
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قریب به 80 سال است دولت آمریکا در امور داخلی ایران دخالت می‌کند و نمونه‌ای از انواع خیانت‌ها و جنایت‌ها علیه ملت ایران در آن به وفور دیده می‌شود.
به گزارش تابش کوثر؛علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (13 آبان 57) گفت: برای همه عزاداران حسینی چه ایرانیان عزیز و برخی همکاران و چه سایر مسلمانانی که توفیق راهپیمایی و تشرف پیدا کردند آرزوی قبول زیارات دارم و از دولت جدید عراق و مردم میهمان نواز این کشور که در این هنگامه عظیم حسینی خدمت‌رسانی مطلوبی به زائرین داشته‌اند، سپاسگزاری می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از همه دستگاه‌های اجرایی کشور به خصوص وزارت کشور و نیروی انتظامی و نیروهای مسلح که بسترهای این حرکت دینی مردمی را فراهم کرده‌اند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی افزود: 13 آبان به نماد مقاومت ملت ایران در برابر استکبار بدل شده و همانطور که رهبر معظم انقلاب روز گذشته سه واقعه مهم را در مورد این ایام توضیح دادند چه ماجرای کاپیتولاسیون و ماه‌ها مخالفت شجاعانه امام با آن حرکت انقلابی دانشجویان و چه حرکت دانش‌آموزان هر کدام جلوه‌ای از مبارزات ملت علیه رفتارهای استکباری آمریکا را نشان می‌دهد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: قریب به 80 سال است دولت آمریکا در امور داخلی ایران دخالت می‌کند و نمونه‌ای از انواع خیانت‌ها و جنایت‌ها علیه ملت ایران در آن به وفور دیده می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کودتای آمریکا علیه دولت ملی مصدق با اختلاف افکنی داخلی بین سیاسیون و پول پاشی به مزدوران و بهره جستن از خائنین شکل داده شد و حکومت دیکتاتوری وابسته به شاه را برای چند دهه بر ملت ایران تحمیل کرد و ماشین شکنجه و خفقان ساواک را برای کنترل مبارزان با کمک CIA و موساد راه‌اندازی کرد و در پناه این سفاکی‌ها بر ثروت ملی ایران به خصوص نفت، تسلط یافتند و برای چند دهه به یغما بردند و تا منابع نازلی که باید در ازای نفت به ایران می‌پرداختند سیاهه‌هایی از هزینه مستشاران آمریکایی که چند ده هزار نفر بودند، ارائه می‌کردند و علاوه بر این عملا فرماندهی بر ارتش در دست آنها بود.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 89225
 


 
يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸
۱۷ رجب ۱۴۴۰
24 March 2019