Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
با پویش «تهرانیار» مسئولیت پذیری اجتماعی را ترویج می دهیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹
دومین دوره فعالیت پویش «تهرانیار» با هدف ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی٬ با همکاری شهرداری تهران و اتاق بازرگانی٬صنایع٬معادن و کشاورزی تهران آغاز به کار کرد.
با پویش «تهرانیار» مسئولیت پذیری اجتماعی را ترویج می دهیم
به گزارش تابش کوثر، :«سید مالک حسین مدیرعامل سازمان رفاه٬ خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت : در ۲ سال اخیر مجموعه‌ها و افراد فراوانی در شهر تهران تلاش کردند تا بتوانند در وضعیت نامساعد اقتصادی و شرایط پاندمی باری از دوش مردم بردارند و یا بتوانند اقدامی زیربنایی در جهت توسعه و رفاه شهروندان انجام دهند.
این تلاش‌ها هر چند بیشتر از جنس کمک‌های خیرخواهانه بود اما رویکرد ایفای مسئولیت اجتماعی بیشتر از گذشته در نوع و نحوه کمک‌ها خودنمایی می‌کند.
مدیرعامل سازمان رفاه٬خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران افزود: ما در مجموعه سازمان رفاه و دبیرخانه مسئولیت‌پذیری اجتماعی سازمانی شهر تهران در تلاشیم تا بتوانیم با نگاهی «کارشناسانه»٬ «شهر و شهروند محور» و توجه به «عملکردهای زیربنایی» نسبت به معرفی مجموعه‌ها و افراد فعال در این حوزه به شهروندان اقدام کنیم.
حسینی توجه به محرومیت‌زدایی٬ رویکرد مدافع شفافیت و ضدفساد٬ کارآفرینی اجتماعی٬ارتقای فرهنگی و اجتماعی محله‌محور و توجه به ارکان توسعه پایدار را از محورهای مهم نیاز شهر تهران در حوزه مسئولیت اجتماعی دانست و گفت: یکی از برنامه‌های آتی که از تکالیف تعیین شده برابر مصوبه شورای شهر نیز هست٬ اعطای «جایزه مسئولیت پذیری اجتماعی» در شهر تهران است و به همین منظور شاخص‌های علمی طراحی و تدوین کرده‌ایم تا بتوانیم ارزیابی دقیق و منصفانه‌ای از فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی داشته باشیم و انشاالله با همراهی اتاق بازرگانی تهران و تایید نهایی مدیریت شهری در سطح عالی و در سال جاری این مراسم را برگزار کنیم.
به همین منظور از سازمان‌های مردم‌نهاد٬ بنگاه‌های تجاری و افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند دعوت می‌کنیم تا در کنار ما به ترویج این فرهنگ اهتمام ورزند.
به گزارش ستاد خبری پویش تهرانیار عموم مردم چنانچه مجموعه یا افرادی را می‌شناسند که در حوزه مسئولیت اجتماعی فعالیت دارند٬ آنها را در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ تهرانیار معرفی کنند.
انتهای پیام/133/1
منبع:فارس
کد مطلب: 118972
 


 
چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰
۲۲ صفر ۱۴۴۳
29 September 2021