Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
درد بیماران دیابتی و سرطانی بهبود می‌یابد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
متخصصان داخلی سال آینده برای نخستین بار در کشور از جدیدترین دارو ضد دیابت و داروهای پنج رده از سرطان رونمایی می‌کنند.
به گزارش تابش کوثر؛مجتبی طباطبایی یزدی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان گفت: خرداد ماه سال آینده خط تولید داروی ضد دیابت  و پنج رده از داروهای سرطانی برای نخستین بار در کشور و به همت دانش فنی متخصصان داخلی به بهره برداری می رسد.

وی درباره صادرات محصولات تولیدی این شرکت دانش بنیان گفت: سالانه صادرات مناسبی از تولیدات دارویی خود را به کشورهای عراق ، پاکستان ، سوریه و به صورت پراکنده به آذربایجان داریم و با برخی از کشورهای حوزه شرق آسیا نیز مذاکراتی انجام شده و به زودی به قرارداد می‌رسد.

یزدی درباره صرفه ارزی تولید این داروهای بیوزیستی گفت: با توجه به این موضوع که این شرکت ظرفیت سالانه تامین نیاز دارویی را دارد وما می توانیم با توجه به این حجم از تولید مبلغ بسیاری را برای کشور صرفه ارزی ایجاد کنیم. 

وی درباره میزان اشتغال‌زایی این شرکت دانش بنیان درهر سال اظهار داشت: این شرکت درهرسال 20درصد افزایش نیرو دارد و با افتتاح دو کارخانه دیگر حدود 130 نفر دیگر افزایش نیرو در سال آینده داریم.

به گفته وی، این شرکت  با به کارگیری دانش بومی در حوزه بیماری های سرطان، هورمونی، دیابت و بیمارهای خاص چند داروی بیوزیستی تولید کرده است.

 وی درباره نوع فعالیت این شرکت دانش بنیان اظهار داشت:  این شرکت  در سال 76 فعالیت خود را با هدف تولید در عرصه داروهای پروتئینی نوترکیب آغاز کرده و درحال حاضر با تولید بیش از 6 نوع داروی نو ترکیب پروتئینی موفق شده است بیش از 70 درصد نیاز کشور را تامین کند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان همچنین درباره تفاوت تولیدات این شرکت با داروهای شیمیایی گفت: این شرکت دانش بنیان با استفاده از سلول زنده و مواد ارگانیک و بیو زیستی دارو تولید می کند و این داروها از هرگونه فرمول شیمیایی عاری است.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 94689
 


 
پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸
۱۵ ذی‌القعده ۱۴۴۰
18 July 2019