Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
سفارت ایران در حال پیگیری ماجرای خودسوزی پناهجوی ایرانی در وین
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
سفارت ایران در بیانیه‌ای با ابراز تأسف از خودسوزی چند پناهجو از جمله یک ایرانی در یکی از مراکز نگهداری پناهجویان در وین اعلام کرد که در حال پیگیری آخرین وضعیت ایرانی پناهجو با مسؤولان ذیربط اتریش است.

به گزارش تابش کوثر؛در پی انتشار خبری مبنی بر خودسوزی یک پناهجوی ایرانی و چهار پناهجوی افغان در مرکز نگهداری پناهجویان در وین، سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتریش بیانیه‌ای را صادر کرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین با ابراز تاسف از خودسوزی چند پناهجو در یکی از مراکز نگهداری پناهجویان وین، از جمله  یک ایرانی و ۴ افغانستانی، خواستار بررسی فوری ‌وضعیت آسیب دیدگان شد. 

در این بیانیه آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین در حال پیگیری آخرین وضعیت این ایرانی پناهجو با نهادها و مسؤولان ذیربط اتریشی است.

در همین زمینه رسانه‌های اتریش اعلام کردند که اقدام این پناهجویان باعث تخلیه محل، بسته شدن  یکی از خیابان‌های نزدیک برای چندین ساعت و حضور بیش از 200 نیروی پلیس و آتش نشانی شد. 

 براساس اعلام این رسانه‌ها، علاوه بر افراد مذکور حدود 20 نفر دیگر به علت مسمومیت ناشی از تنفس گازهای سمی هم به بیمارستان منتقل شدند.

بر طبق آخرین اخبار، وضعیت دو تن از افرادی که اقدام به خودسوزی کرده‌اند، بسیار وخیم است.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 87182
 


 
پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۰ شعبان ۱۴۴۰
25 April 2019