Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
تراز دریاچه ارومیه ۶۰سانتی‌متر افزایش یافت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۱
رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تراز دریاچه ارومیه یک هزار و 271.33 است که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 60 سانتی متر افزایش تراز دارد.

به گزارش تابش کوثر؛فرهاد سرخوش امروز در ارومیه با اشاره با آخرین وضعیت دریاچه ارومیه بعد از بارش‌های اخیر اظهار کرد: تراز دریاچه ارومیه یک هزار و 271.33 است که این میزان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 60 سانتی متر افزایش دارد.

وی افزود: وسعت پهنه آبی دریاچه ارومیه 2 هزار و 848 کیلومتر مربع است که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 583کیلومتر مربع افزایش وسعت دارد.

رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه حجم دریاچه ارومیه را ۳ میلیارد و 520 میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: حجم آبی دریاچه ارومیه نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته یک میلیارد و 550 میلیون متر مکعب افزایش داشته است.

سرخوش با اشاره به اجرای طرح کهورت اذعان کرد: طرح کهورت در مرحله مطالعاتی بوده و در شعاع نزدیک دریاچه ارومیه هر 6 ماه یکبار افراد برای بررسی بیماری‌های ناشی از خشکی دریاچه ارومیه آزمایش می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: طرح کهورت به بررسی بیماری‌های احتمالی ناشی از خشکی دریاچه ارومیه می‌پردازد و این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی و ‌شرقی اجرا می شود.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 105327
 


 
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸
۳ رجب ۱۴۴۱
27 February 2020