Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
8 کاری که افراد واقعا بهره ور انجام می دهند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۳
به گزارش رسانه تابش کوثر  مجله inc  درباره افراد واقعا بهره ور نوشت : بیشتر افراد علاقه دارند تا بیشتر بهره ور باشند. فکر کنید، شما می توانید زمان کمی را به انجام دادن چیزهایی که از آنها لذت نمی برید اختصاص داده و بیشتر زمان خودتان را معطوف به کارهایی کنید که منجر به رضایت خاطر شما  می شود، در این صورت شاد و مسرور خواهید بود.

بعضی افراد در بهره وری و بهره ور بودن، انسان های واقعا ماهری هستند. آنها هر زمانی را که قابلیت مدیریت کردن باشد، مدیریت می کنند. بنابراین آنها میتوانند زمان بیشتری را به خودشان اختصاص بدهند تا کارهایی را که دوست دارند  انجام دهند.

در اینجا ما هشت تکنیک  افراد بهره ور که برای  کسب آزادی از آنها  استفاده می کنند در ذیل می آوریم :

1-چند وظیفه ای نباشید

بیشتر افراد خودشان را غرق در این تقکر می کنند که آنها در چند وظیفه ای بودن خوب هستند. اما در حقیقت عده بسیار کمی می توانند به صورت راسخ بر روی بیش از یک یا دو وظیفه تمرکز کنند، بویژه اگر آن فعالیت ها نیاز به تمرکز عمیق داشته باشد.

آنها خودشان را در این باور غرق می کنند که کارهای بیشتری را می توانند انجام بدهند درحالی که در حقیقت آنها کارها را در کیفیت ضغیف تری به انجام می رسانند.

افراد واقعا بهره ور می دانند که تلاش با تمرکز و حواس پرتی کمتر انجام بگیرد منجر به تولید محصول بهتر در کمترین زمان می شود. در غیر این صورت ممکن است کار در حد مطلوب و استاندارد نباشد، در این صورت بایستی زمان و انرژی بیشتری را برای دوباره کاری و اصلاح اشتباهات تلف کرد.

2- واگذاری کارها به دیگران

زمانی که افراد بیش از توانشان کار کنند بهره وری به شدت کاهش می یابد. افراد واقعا بهره ور در واگذاری کارها به افرادی که در انجام آن کارها بهتر هستند، بسیار خوب عمل می کنند. وقتی که شما بدانید که چه طور یک کار را شکسته و  دیگران را کمک کنید تا با تلاش و کوشش خود توانمند شوند   می توانید کارهایی را انتخاب کنید که بیشتر مناسب شماست و آنها را در کوتاهترین زمان ممکن و به دور از حواس پرتی به انجام برسانید.

3- استفاده از ارتباط مناسب

ارتباط ضعیف یک اتلاف کننده بزرگ زمان است. یک ایمیل سریع با نگارش تهاجمی و یا انتقال نامناسب دستور العمل ها می تواند ساعات بسیاری را که غیر ضروری  می باشد به زمان پایان پروژه اضافه کند. استادان بهره وری در شروع کار کمی زمان بیشتری را صرف فکر کردن به چگونگی ارتباطاتشان می کنند. آنها اهداف خود را در یک تماس تلفنی درنظر می گیرند. آنها ایمیل های خود را به صورت ساده و با لحن مناسب می نویسند تا اثر مورد نیاز خویش را دریافت کنند.  این کار ممکن است در آغاز زمان بیشتری را بطلبد اما می تواند منجر به کاستن روزها از یک پروژه شود.

4- اعمال ساختار بر برنامه ها


شما ممکن است فکر کنید با وجود ابزار های فراوان برای برنامه ریزی و بهره وری، بیشتر مردم احساس کنند که به برنامه های خود کنترل دارند. اما هنوز مردم احساس می کنند که برنامه هایشان آنها را هدایت می کند در عوض آنکه آنها برنامه هایشان را هدایت کنند.

افراد بهره ور  یک روند مشخص و استانداردی را برای برنامه هاشان در نظر می گیرند. بنابراین آنها می توانند به یک رویکرد منظمی دست یابند و برای حوادث مهم آماده باشند. کنترل تقویم راحتر و آسانتر از آن است که یک اتاق برای اتقاق های غیر منتظره بسازید.

5- اختصاص محل مناسب برای هر چیزی


زمان زیادی در جستجوی یافتن مواد و آیتم گمشده به هدر می رود. تلاش در یافتن کلید ، خودکار و لباس می تواند سبب حواس پرتی و  نامیدی شود، بویژه زمانی که شما می خواهید کار محل را انجام بدهید یا به محل مهمی بروید. مردم بهره وری را از سازمان یافته بودن و نظم داشتن بدست می آورند. خانه خود را بر اساس هر چه آنجا دارید منظم کنید. لباس ها، کاغذها و لوازم الکترونیکی خود را بگونه ای سامان داده و مرتب کنید که وقتی به دنبال آنها هستند براحتی پیدا شوند. این کار ممکن است کمی زمان بیشتری بابت قرار دادن هر چیزی در جای خودش بگیرد، اما وقتی به دنبال یافتن چیز مهمی هستید زمان جستجو بسیار کوتاه شده و مانع از اتلاف زمان  و همچنین مانع از بروز خشم و عصبانیت شما می شود

6- اختصاص زمان مشخص به هر فعالیت 


آیا میدانید چقدر از زمان شما صرف تولید بهره ور و مولد می شود و در مقابل چقدر از زمان شما به هدر می رود؟ مردم بهره ور برای هر کار و فعالیتی زمان مشخصی را دارند و سعی می کنند این برنامه و زمانبندی را حفظ کنند. سعی کنید برای یک هفته ، زمانی را که صرف مکالمات و فعالیت های خود کردید یادداشت کنید. پس از آن در هفته بعد برای فعالیت ها و کارهای مشابه زمان مشخصی را اختصاص بدهید تا زمان هایی که خروجی مشابه دارند ، کاهش یابد. به طور قطع شما از دستاورد ها و نتایج آن شگفت زده خواهید شد.

7- استراحت کردن


افراد خسته و پرکار از اثر بخشی و بهره وری مناسبی برخوردار نیستند. مردم در این تفکر هستند که با قربانی کردن زمان استراحت و فراقت خود ، به دیگران  بهره و سود می رسانند؛ اما در حقیقت  منجر به کاهش بهره وریشان می شوند. افراد واقعا بهره ور  مطمئن می شوند که استراحت و تجدید قوای لازم را کسب کرده اند بنابراین عملکرد خود را در نوک قله حفظ می کنند. از آنجا که یک کارمند فوق العاده می تواند به طور میانگین به اندازه سه کارمند کار کند، بهتر است اجازه بدهید که تیم استراحت کند و بالاترین عملکرد را داشته باشد.

8- برنامه ریزی برای پروژه ها 


تلاشی و کوشش اغلب بدون داشتن مسیر روشن به سوی موفقیت به هدر می رود. بی صبری دشمن مستقیم بهره وری است. افراد واقعا بهره ور می دانند که برای دستیابی مستمر به موفقیت،  بایستی زمانی را به تحقیق و شکستن پروژه به گام های اصلی اختصاص دهند.
برنامه ریزی کمی زمان بر است. اما توجه به چالش ها، فرایند های و مسئولیت های در پیش رو را برای اعضای تیم روشن می سازد. با یک ارتباط خوب هر کسی می تواند با اعتماد به نفس و  بطور موثر در جهت دستیابی به موفقیت در تمامی اهداف در کمترین زمان حرکت کند.
 مترجم : محمد مظاهری
کد مطلب: 43342
 


 
سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷
۸ شعبان ۱۴۳۹
24 April 2018