Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
محل اختفای «ابوبکر بغدادی» اعلام شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹
دستگاه اطلاعاتی عراق، مکان احتمالی اختفای خلیفه خودخوانده داعش را منطقه‌ای در خاک سوریه و نزدیک به مرزهای عراق اعلام کرد.
به گزارش تابش کوثر؛سرویس امنیتی عراق اعلام کرد که «ابوبکر البغدادی» خلیفه خودخوانده داعش هنوز در قید حیات است و در خاک سوریه و منطقه‌ای در نزدیکی مرزهای عراق، مخفی شده است.

پایگاه خبری «قرطاس نیوز» با انتشار این خبر نوشت: خلیفه خودخوانده داعش که اخبار ضد و نقیضی درباره کشته شدنش منتشر شده است، در شهرک «هجین» واقع در استان «دیرالزور» سوریه و در فاصله ۱۸ مایلی از مرزهای مشترک این کشور با عراق، پنهان شده است.

بنا به نوشته پایگاه خبری «رووداو»، «ابوعلی البصری» رئیس گروه اطلاعاتی «الصقور» و مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور عراق در گفت‌وگو با شبکه «فاکس نیوز» آمریکا این اطلاعات را ارائه کرد و افزود: چند روزی است که اطلاعات جدیدی درباره محل اختفای البغدادی به دست آمده است و وی هنوز زنده است و عراق برای انجام حملات هوایی مشترک با نیروهای روسی، ایرانی و سوری آماده می‌شود.

از سوی دیگر، سرتیپ «یحیی رسول» سخنگوی رسمی وزارت دفاع عراق اعلام کرد که البغدادی تلاش می‌کند که در منطقه مرزی با شرق رود فرات، زنده بماند و ممکن است که در حال حاضر در شهرک «الشدادی» سوریه واقع در استان «الحسکه» مخفی شده باشد. البته برای او دشوار نیست که در صورت لزوم در صحرای سوریه پنهان شود.

طی ماه‌های آخر حضور داعش در عراق و پیش از اعلام پیروزی نهایی نیروهای مشترک عراقی بر این گروه تکفیری، شکاف میان نیروهای داعش و رهبر این گروه افزایش یافت چندی بعد، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که البغدادی طی حملات هوایی به سوریه کشته شده است. اما این خبر هرگز به طور نهایی تایید نشد و همواره اخبار ضد و نقیضی درباره زنده بودن یا مرگ خلیفه خودخوانده داعش منتشر می‌شد تا اینکه چندی پیش یکی از سرکرده‌های این گروه تروریستی پس از دستگیری از سوی نیروهای عراقی، اعتراف کرد که ابوبکر البغدادی هنوز در قید حیات است و وی بطور مداوم دیدارهایی با ابوبکر بغدادی داشته است و آخرین دیداری که با بغدادی داشته، به ماه ژوئیه سال گذشته باز می‌گردد.
منبع:فارس
ر/111
کد مطلب: 78253
 


 
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
۱۳ جمادى الأول ۱۴۴۰
19 January 2019