Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
11 هزار زائر مابه‌التفاوت هزینه ویزای عراق را دریافت می‌کنند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: با اجرای حذف هزینه ویزای عراق، مابه‌التفاوت هزینه سفر به عتبات به ۱۱ هزار زائر بازگردانده می‌شود.
به گزارش تابش کوثر؛هزینه ویزای عراق از این پس حذف شده و زائران و‌  مسافران بدون پرداخت هزینه‌ای بابت ویزا به این کشور سفر ‌می‌کنند که البته سفارت عراق در ایران هنگام صدور ویزا از واژه «مجانیة» استفاده می‌کند.

مرتضی آقایی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به حذف هزینه ویزای عراق اظهار داشت: ثبت‌نام کاروان‌های عتبات تا ۸ اردیبهشت‌ماه انجام شده است و با توجه به عدم اجرای حذف ویزای عراق در زمان نام‌نویسی، هزینه آن از زائران اخذ شد.

وی با بیان اینکه با حذف هزینه ویزای عراق مابه‌التفاوت هزینه پرداختی زائران بازگردانده می‌شود، افزود: ۱۱ هزار نفر از ۱۹ فروردین تا ۸ اردیبهشت در کاروان‌های عتبات نام‌نویسی کردند که با اجرای حذف هزینه ویزا مبلغ آن از طریق شعب بانک‌های ملی و ملت به زائران عودت داده می‌شود.

آقایی درباره هزینه ویزای عراق که کاسته می‌شود، خاطر نشان کرد: با حذف قیمت ویزای عراق، مبلغ ۴۸۶ هزار و ۶۸۰ تومان به زائرانی که هزینه سفر به عتبات با کاروان‌ها را پرداخت کردند، بازگردانده خواهد شد.

 علاوه بر ۵۰ دلار به عنوان هزینه ویزای عراق ۲.۹ دلار به عنوان سیاحه از هزینه سفر به عتبات کاسته شده است.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 95272
 


 
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
۱۴ شوّال ۱۴۴۱
6 June 2020