Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
ادعای اشکنازی: با واشنگتن در خصوص برجام به تفاهم رسیدیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۹
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مدعی تفاهم با آمریکا در خصوص پرونده هسته‌ای ایران شد.
ادعای اشکنازی: با واشنگتن در خصوص برجام به تفاهم رسیدیم
به گزارش تابش کوثر، گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از دستیابی به یک تفاهم با واشنگتن در زمینه توافق هسته‌ای ایران خبر داد.

گابی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل گفت: ما به تفاهمی با واشنگتن در خصوص مذاکرات ویژه هسته‌ای با ایران رسیدیم. هدف توافق ما با واشنگتن این بود که هیچ کدام از دو طرف، دیگری را در زمینه روند مذاکرات هسته‌ای ایران شگفت زده (سورپرایز) نکند.

اشکنازی همچنین گفت: ما گفتگویی را با واشنگتن برای حمایت از منافع مان پس از بازگشت به توافق هسته‌ای و جلوگیری ایران از تبدیل به کشوری هسته‌ای به انجام می‌رسانیم.

ساعاتی پیش نشریه صهیونیستی جروزالم پس از دیدار گابی اشکنازی با همتای اردنی خود خبر داده بود. بر اساس اعلام جروزالم پست، وزرای خارجه اردن و رژیم صهیونیستی در خصوص تقویت همکاری‌های بازرگانی، اقتصادی و شهروندی بین دو طرف و نیز مسأله فلسطین بحث و تبادل نظر کردند.

ادی کوهن، مشاور پیشین دفتر نخست وزیر اسرائیل و از تحلیلگران صهیونیستی نیز ساعتی پیش از سفر از پیش اعلام نشده گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به عمان خبر داده بود.

او در حساب توییتری خود نوشت: وزیر خارجه اسرائیل امروز در عمان بود. او جزئیات بیشتری از این خبر را اعلام نکرد.

روز گذشته رسانه‌های خبری از گفت و گوی تلفنی وزرای خارجه رژیم صهیونیستی و عمان خبر داده بودند. گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی دیروز در پیامی توئیتری با اعلام این خبر نوشته بود: این یک گفت و گوی خوب با بدر البوسعیدی، وزیر خارجه عمان بود. در طول این تماس، دیدگاه‌ها در خصوص شماری از مسائل در ارتباط با منافع مشترک، علاوه بر اهمیت حمایت از تمامی تلاش‌هایی که با هدف به دست آوردن صلح و ثبات در منطقه انجام می‌گیرد، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اشکنازی همچنین در توییت دیگری نوشته بود: ما توافق کردیم کانال ارتباطی مستقیم خود را حفظ کرده و همکاری‌های بیشتر را ارتقا دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 114326
 


 
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
۹ رمضان ۱۴۴۲
21 April 2021