Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
قاسمی: سازوکار ویژه مالی اروپا به خوبی پیش می‌رود/ انتخابات کنگره آمریکا یک موضوع داخلی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری با خبرنگاران به تشریح آخرین تحولات در عرصه سیاست خارجی پرداخت و به سؤالات مطرح شده پاسخ داد.
به گزارش تابش کوثر؛بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز (دوشنبه) در نشست خبری با خبرنگاران به تشریح آخرین تحولات در عرصه سیاست خارجی پرداخت و به سؤالات مطرح شده پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت ساز و کار ویژه مالی اروپا اظهار داشت: این موضوع به خوبی پیش میرود و در تماس دائم با اتحادیه اروپا هستیم. اگر صبوری کنیم باید خیلی زود کلیات spv مشخص و اعلام شود. امیدوارم در زمان خیلی کوتاهتری بتواند به مرحله اجرا برسد.

وی در پاسخ به سوال دیگری در همین زمینه گفت که سازوکار ویژه مالی اروپا به زودی اعلام خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه این نشست خبری، انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا را موضوع داخلی این کشور برشمرد و افزود: صداهایی که از درون آمریکا شنیده می شود نشانگر این است که است بخش هایی از جامعه روشنفکری، فرهیختگان و گروههای مختلف اجتماعی نارضایتی های زیادی بخصوص در حوزه سیاست خارجی دولت ترامپ دارند و انتقادات زیادی مطرح است.

قاسمی در واکنش به اعمال بخش دوم تحریمهای عهلیه ایران، آن را خودتحریمی آمریکا و جنگی روانی خواند.

وی درباره آمادگی عمران خان نخست وزیر پاکستان برای میانجیگری بین تهران و ریاض اظهار داشت: مواضع ما نسبت به همه همسایگان و کشورهای پیرامونی روشن است و علاقمند نیستیم با هیچ کشوری در منطقه دارای مساله و مشکل باشیم و آمادگی داریم در این مسیر هر کمک و تلاش مثبتی را پاسخگو باشیم.

قاسمی در پاسخ به سوالی درباره دسیسه اخیر در دانمارک گفت: از روز نخست تماسها وجود داشت دیروز تعدادی از روسای نمایندگی‌های این کشورها به وزارت خارجه احضار و مواضع ایران بیان شد. ما این رفتار را محکوم و دسیسه و جنگ روانی می‌دانیم که معاندان روابط ایران با اروپا و جهان پیگیری و تلاش می کنند روابط ایران با اروپا را دستخوش اختلال کنند.

قاسمی اضافه کرد: این اقدامات باشکست مواجه میشود و منجر به رسوایی مسببان این داستان خواهد شد.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 89288
 


 
يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸
۱۷ رجب ۱۴۴۰
24 March 2019