Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
زمان گزارش نهایی بررسی صحت انتخابات شوراها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶
سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، از اعلام نتیجه نهایی بررسی صحت انتخابات شوراها حداکثر تا هفته آینده خبر داد.
به گزارش تابش کوثر، فرهاد تجری درباره آخرین وضعیت تهیه گزارش برگزاری انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: اکثر حوزه های انتخابیه در سطح کشور تعیین تکلیف شده اند و چند حوزه انتخابیه هست که یا اعتراضاتی درباره آنها مطرح است یا هیات های نظارت استانی نقطه نظراتی درباره آنها دارند.

وی افزود: در رابطه با بخش عمده ای از این حوزه ها تصمیم گیری و ابلاغ شده، بخش دیگری نیز نیازمند شفافیت بیشتری بوده اند که با اعزام بازرس، درصدد آن هستیم که در اسرع وقت وضعیت این حوزه ها را نیز بررسی و اعلام کنیم.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: طی این هفته و حداکثر هفته آینده، حوزه های باقیمانده نیز تعیین تکلیف شده و گزارش نهایی انتخابات شوراها جمع بندی می شود.

تجری همچنین درباره موضوع بازشماری آرا در برخی حوزه ها اظهار داشت: فرآیند بازشماری آرا یک فرآیند تعریف شده است که در حوزه های تایید شده و تایید نشده با یکدیگر فرق می کند؛ در حوزه هایی که هیات نظارت شهرستان یا استان نتیجه انتخابات آن را تایید کرده باشد، معمولا موجبی برای بازشماری وجود ندارد مگر اینکه مورد خاص و استثنایی پیش بیاید که در این رابطه نیز مشغول بررسی نهایی هستیم.

وی درباره تایید یا عدم تایید صحت انتخابات شوراها در حوزه های مختلف استان تهران نیز گفت: استان تهران شرایط خاص خودش را دارد که با هماهنگی هیات نظارت استان در حال بررسی هستیم که طی این هفته نتیجه مشخص می شود.

تجری افزود: در حوزه انتخابیه «تهران و تجریش» نیز نمی توان گفت که کار تمام نشده، اما همراه هیات نظارت استان در حال بررسی هستیم تا توجیهات برخی افراد معترض را بررسی کنیم.

رئیس کمیته حقوقی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است نتیجه انتخابات در حوزه ای تایید نشده و آن حوزه ابطال شود، تصریح کرد: در برخی حوزه ها تغییراتی در جزئیات نتیجه آرا مشخص شده و در آینده هم امیدواریم هیچ وقت هیچ حوزه ای ابطال نشود و آنچه اعلام شده صحیح باشد.

تجری با بیان اینکه نمی توانیم زمان دقیقی را برای اعلام نتیجه نهایی صحت انتخابات شوراها بیان کنیم، گفت: تلاش ما این است که بتوانیم حداکثر تا هفته آینده این موضوع را اعلام کنیم.

وی در همین رابطه با رد برخی خبرها مبنی بر مختومه شدن موضوع پرونده انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: آنچه گفته بودیم این بود که پس از خاتمه کار، آمادگی داریم که گزارش آن را به رئیس و نمایندگان محترم مجلس اعلام کنیم.

منبع: مهر
ی/600
کد مطلب: 59579
 


 
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
۸ جمادى الثانی ۱۴۳۹
24 February 2018