Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
ضرر صدها میلیارد دلاری اقتصاد آمریکا از جدا شدن از چین
تاریخ انتشار : شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۷
اتاق بازرگانی آمریکا اعلام کرد اگر سرمایه گذاری در چین نصف شود یا دو کشور تعرفه های بیشتری علیه یکدیگر اعمال کنند، شرکت‌های آمریکایی و به طور کلی اقتصاد این کشور می‌تواند صدها میلیارد دلار متضرر شوند.
ضرر صدها میلیارد دلاری اقتصاد آمریکا از جدا شدن از چین
به گزارش تابش کوثر، اتاق بازرگانی آمریکا در جدیدترین مطالعات خود اعلام کرد: اگر سرمایه‌گذاری در چین نصف شود یا دو کشور تعرفه‌های بیشتری علیه یکدیگر اعمال کنند، شرکت‌های آمریکایی و به طور کلی اقتصاد این کشور می‌تواند صدها میلیارد دلار متضرر شوند.

این گروه تجاری اعلام کرد، اگر سرمایه گذاران آمریکایی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) را در چین به نصف کاهش دهند، سود سالانه سرمایه آنها می‌تواند تا ۲۵ میلیارد دلار کاهش یابد.

بر اساس گزارشی که هزینه‌های احتمالی جداسازی این دو اقتصاد بزرگ از یکدیگر را بررسی می‌کند، کاهش سرمایه‌گذاری آمریکا در چین به نفع رقبای آمریکاست و در عین حال، تولید ناخالص داخلی آمریکا ضرر بی سابقه ۵۰۰ میلیارد دلاری را شاهد خواهد بود.

اتاق بازرگانی آمریکا اعلام کرد: «جدا کردن این دو اقتصاد بزرگ از یکدیگر بسیار پرهزینه خواهد بود. با این حال، این مطالعات نشان می‌دهد که جداسازی کامل و همه جانبه دیگر غیرقابل تصور است.»

هزینه‌های احتمالی جداسازی این دو اقتصاد بزرگ از یکدیگر سبب میشود، تولیدناخالص داخلی آمریکا ضرر بی سابقه ۵۰۰ میلیارد دلاری را شاهد باشد

توافق تجاری آمریکا و چین، تمامی تعرفه‌هایی که در جریان جنگ تجاری دو کشور وضع شد را حذف نکرد. بر اساس اعلام اتاق بازرگانی آمریکا، اگر روابط دو کشور بدتر شود و تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر تمام تجارت های دو طرفه اعمال شود، می‌تواند به خسارت سالانه ۱۹۰ میلیارد دلاری برای اقتصاد امریکا تا سال ۲۰۲۵ منجر شود.

این مطالعات نشان می‌دهد که یک جداسازی کامل بر جریان سفرهای مردم تاثیر خواهد گذاشت و بر درآمدهای حاصل از گردشگری و آموزش نیز خسارت می‌زند.

منبع: فارس
کد مطلب: 114092
 


 
جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
۱۱ رمضان ۱۴۴۲
23 April 2021