Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
عزیزی ‌خادم: نه آقازاده‌ام و نه سببی و نسبی با کسی نسبت دارم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۶
شهاب‌الدین عزیزی ‌خادم، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: خداوند را شاکرم که توفیق خدمت به فوتبال را به من داد و توکلم به خدا بود.
عزیزی ‌خادم: نه آقازاده‌ام و نه سببی و نسبی با کسی نسبت دارم
به گزارش تابش کوثر، شهاب‌الدین عزیزی‌ خادم که امشب میهمان برنامه فوتبال برتر بود، درباره انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت: خداوند را شاکرم که توفیق خدمت به فوتبال را به من داد. توکلم به خدا بود و خوب است که صندلی را خدا به آدم بدهد.

وی در مورد اینکه چقدر تصور می‌کرد رئیس فدراسیون شود، گفت: من ورای نتیجه شکرگزار خدا هستم و هر اتفاقی می‌افتاد، سرنوشت من در آن بوده است، به همین دلیل خیلی برایم سخت نبود و امید داشتم که انتخاب شوم. نمی‌خواهم بگویم استرس نداشتم، اما هر نتیجه‌ای رقم می‌خورد، دست خدا بود. اگر این را با خودمان حل کنیم، زندگی راحت‌تر می‌شود.

رئیس جدید فدراسیون فوتبال تصریح کرد: رقابت ما پایان گرفته و الان فضای دوستی، حمایت و همکاری است. سرنوشت فوتبال در این دوره است. مجمع با استقلال و آگاهی رأی داد. از همه کسانی که رأی دادند و چه کسانی که رأی ندادند، تشکر می‌کنم. تشکر ویژه از دوستان عزیزی می‌کنم که در کارزار انتخاباتی بنده حضور داشتند و روزها و شب‌ها کنارم بودند. فوتبال مسیرش را پیش رفته است و همه کنار هم نگاه جدید خواهیم داشت تا از ظرفیت‌های فدراسیون استفاده کنیم و برنامه‌های‌مان را جلو ببریم.

عزیزی خادم خاطرنشان کرد: من نه آقازاده‌ام و سببی و نسبی با کسی نسبت ندارم. هر آنچه دارم از خدا است. به ایرانم و منطقه‌ای که از آن آمده‌ام، افتخار می‌کنم. نسبی و سببی به هیچ جا وصل نبودم. بحث طرفداری از یک تیم را نیز مطرح کرده‌اند که اصلاً اینطور نیست.

وی در مورد تعداد آرایی که در انتخابات فدراسیون فوتبال کسب کرد، گفت: تحلیل خودم این بود که آرای من بیشتر از این باشد. در هیئت رئیسه رأی گرفته بودم، اما برای اولین بار در انتخابات فدراسیون شرکت کرده بودم. در دوره گذشته که ۷۴ نفر عضو مجمع بودند، دو سوم به من رأی داده بودند. بنابراین، آدمی نبودم که از بیرون آمده باشم. قرار بود اسفند ماه سال گذشته برگزار شود که در آن انصراف داده بودم. دلیلم هم شخصی نبود. برای این انتخابات با دوستانم صحبت کردم که ورود کنیم. در فضایی وارد انتخابات شدم که دو نفر از نواب من نبودند. من یک شبه به این فوتبال نیامده‌ام. الان با تمام وجود کنار مجمع هستم. از بوشهر گرفته تا سراوان و سیستان عضو مجمع هستند و رأی داده‌اند. جا دارد صمیمانه از تمام اعضا تشکر کنم و امیدوارم به خوبی به فوتبال خدمت کمک کنم.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به حضور علی کریمی در انتخابات این فدراسیون گفت: همه از عوامل فدراسیون فوتبال تا وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک کمک کردند تا اساسنامه فدراسیون تأیید شود و ما حضور پیدا کنیم. سال گذشته به خاطر بحث اساسنامه نتوانستیم حضور داشته باشیم. این مسئله یعنی تأیید اساسنامه نقطه قوت فوتبال ما بود. در انتخابات، علی کریمی در اولین تجربه‌اش شرکت کرد، کریمی جزو مفاخر فوتبال ایران است.

عزیزی‌ خادم ادامه داد: من عضو هیئت مدیره دو باشگاه پیکان و سایپا بودم و کار اجرایی انجام داده‌ام. اعتقاد قلبی‌ام این است که فضایی باز شده تا بتوانیم از مفاخر فوتبال کشورمان از علی کریمی، علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا و وحید هاشیمان استفاده کنیم. با هاشمیان روز گذشته و امروز صحبت کرده‌ام. به این نکته هم اشاره کنم آرای داده شده، دلی بود و آرای من دستوری نبود. این موضوع، نکته مهمی است. مجمع نشان داد استقلال و نگاه استنباطی خودش را دارد و دستوری عمل نخواهد کرد.

وی در مورد اینکه آیا فوتبال بازی کرده است، گفت: من بازیکن حرفه‌ای نبودم و در حد دانشکده فوتبال بازی کرده‌ام. در دوران دانشگاه و زمانی که رحمان رضایی حضور داشت بازی می‌کردم. من اهل آخرین روستا و نقطه لرستان، در حدفاصل استان‌های ایلام و خوزستان هستم. خودم همیشه می‌گویم فرزند قلب زاگرس هستم. هیچ وقت بازیکن حرفه‌ای نبودم و دنبال تحصیل و بعد کارهای اجرایی و صنعت بودم.

رئیس فدراسیون در واکنش به اظهارات کیومرث هاشمی که گفته بود گزینه وزارت ورزش و جوانان نبود و این قضیه برعکس بوده است، تصریح کرد: من به هیچ عنوان گزینه وزارت نبودم. در چهار سال گذشته در این دولت حذف شده بودم و نبودم. این مسئله نظر شخصی کیومرث هاشمی بوده و قابل احترام است. اگر گزینه بودم، باید در انجمنی حضور داشته باشم که نبوده و نیستم. فدراسیون بنده تعاملی خواهد بود با دولت آینده تعامل می‌کند. فدراسیون نمی‌تواند جزیره‌ای باشد و باید تعامل کرد. باید با تمام ارکان نظام تعامل کرد. این بحث را گفته‌ام و باز هم می‌گویم فدراسیون فعلی قطعاً غیرسیاسی خواهد بود و به سمت شایسته‌سالاری خواهد رفت. شتاب‌زده عمل نخواهیم کرد و آسیب‌شناسی خواهیم کرد.

کد مطلب: 114290
 


 
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
۹ رمضان ۱۴۴۲
21 April 2021