Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
اولین خودروی خودران جنرال موتورز آماده تولید است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳
جنرال موتورز آماده عرضه اولین خودروی خودران خود است که با خرید ۵۸۱ میلیون دلاری شرکت کروز اتومیشن به فناوری تولید آن دست یافته است.
به گزارش تابش کوثر، این شرکت که هویت مستقل خود را حفظ کرده می گوید آماده تولید انبوه اولین خودروی خودران برای شرکت جنرال موتورز است.

کروز تا به حال ۵۰ دستگاه از این اتومبیل را تولید کرده و می گوید آنها را برای استفاده کارمندان خود در سان فرانسیسکو آماده کرده است. البته خودروهای یادشده کماکان مجهز به فرمان خواهند بود، اما قادر به حرکت به طور خودکار و بدون نیاز به دخالت انسان هستند.

کایل وگت خودروی یادشده را اولین خودروی بدون نیاز به راننده عملیاتی جهان توصیف کرده و افزوده: طراحی این خودرو به صورت صرفا مفهومی صورت نگرفته است و محصول یادشده دارای کیسه هوا، صندلی های راحت و طراحی موتور دقیق برای حفظ ایمنی مسافران است.

کروز می گوید قادر به تولید صددستگاه از این خودرو در طول سال است و امیدوار است از این محصول خودران استقبال شود. تولید انبوه خودروی یادشده در کارخانه جنرال موتورز در اوریون میشگان صورت می گیرد و سیستم کنترل دستی برای هدایت خودرو در صورت وقوع هرگونه نقص فنی بر روی آن نصب می شود. قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

منبع: مهر
ی/600

کد مطلب: 63565
 


 
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
۶ شوّال ۱۴۳۹
20 June 2018