Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
هنر زنان پته‌دوز و قالیباف کرمانی مستند می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۸
هنر زنان پته‌دوز و قالیباف کرمانی مستند می‌شود مسؤول واحد خواهران ستاد کشوری عتبات عالیات در سفر به کرمان از ساخت فیلم مستند فعالیت خواهران در کرمان خبر داد.
هنر زنان پته‌دوز و قالیباف کرمانی مستند می‌شود
به گزارش تابش کوثر از کرمان به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان، فرحناز بیگی اظهار داشت: از آن‌جا که در سطح کشور خواهران بسیاری در امر جمع‌آوری نذورات برای بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر ائمه (ع)، بافت فرش برای صحن حضرت زهرا (س) و دیگر زمینه‌ها فعالیت دارند، مقرر شد ضمن سفر به استان‌های مختلف این فعالیت‌ها را تصویربرداری و در قالب مستند، ماندگار کنیم.

 
مسؤول واحد خواهران ستاد کشوری عتبات عالیات بیان کرد: استان کرمان از جمله استان‌های فعال در بحث فعالیت خواهران است که امیدواریم بتوانیم انعکاس مناسبی از این فعالیت‌ها داشته باشیم.

 
وی افزود: در استان کرمان خواهران در دوخت پته برای حرم امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) و همچنین در چندین کارگاه بافت فرش و در بحث جمع‌آوری نذورات فعالیت‌های بسیار خوبی داشته و دارند که جزء استان‌های ویژه در کشور محسوب می‌شوند.

 
در استان کرمان بیش از 400 نفر از خواهران در بخش‌های بافت فرش، دوخت پته، همیاری و جمع‌آوری نذورات با ستاد بازسازی عتبات عالیات همکاری دارند و امسال 734 نفر از خواهران از استان کرمان در بحث پخت غذا و پذیرایی در موکب‌های اربعین حسینی با ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان همکاری دارند.
منبع: فارس
ش.4444
کد مطلب: 66427
 


 
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
۳ ربيع الثانی ۱۴۴۰
10 December 2018