Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
۶ نکته درباره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین
آه از غمی که تازه شود با غمی دگر/جز همدلی نباشدمان مرهمی دگر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶
در شرایط حساس کنونی باید پشت عنصر محافظ خود باشیم تا با قدرت بیشتر در پی جبران نواقص باشد زیرا تخریب و تضعیف آن در این زمان حساس ، تضعیف امنیت خودمان است.
تابش کوثر ؛ با عرض تسلیت به خانواده های داغدار و ملت غیور ایران درخصوص سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین چند نکته مختصر و مفید گفتنی است که خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل :

۱- املای نانوشته غلط ندارد . نباید یک اشتباه بزرگ ، غبار غلیظی بر روی موفقیت ها و اقتدار افرینی ها باشد

۲- برای اینکه برآورد درستی از یک سازمان یا فرد داشته باشیم باید نقاط مثبت و منفى را در كنار هم مشاهده كنيم. "غلبه دادن نگاه منفى، خلاف واقع‌بينى و موجب نااميدى است. در مقابل غلبه دادن نگاه مثبت، بدون ديدن نقطه‌ى منفى، گمراه كننده است؛ موجب يك رضايت کاذب می شود

۳- زمان ، عنصر مهمی در تصمیم گیری شرایط حساس است . این خطای بزرگ در زمان حمله انتقامی به عین‌الاسد بوده است که ده‌ها جنگنده آمریکایی در اطراف مرزهای کشورمان به پرواز در آمده بودند و آمریکا اعلام کرده بود بعد از تلافی ایران ۵۲ نقطه را مورد حمله سخت قرار می‌دهد.پس با نعمت تعقل ، احساس خود را عقال و معتدل کنیم .

۴- تفاوت زیادی بین اینکه " اشتباهی هدفی را زدند" با اینکه "اشتباه کردیم این هدف را زدیم" وجود دارد .(اینکه بدانید هواپیمای مسافربری است یا در شرایط خاص جنگ در بی تدبیری و خطای انسانی مرتکب اشتباه بزرگی شوی)

۵-در شرایط حساس کنونی باید پشت عنصر محافظ خود باشیم تا با قدرت بیشتر در پی جبران نواقص باشد زیرا تخریب و تضعیف ان در این زمان حساس ، تضعیف امنیت خودمان است .

۶- با مواظبت از خود ، غرق در عملیات روانی دشمن برای تلخ کردن شیرینی شکستن هیمنه استکبار نشویم .
ر/111
کد مطلب: 104543
 


 
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸
۲۹ جمادى الأول ۱۴۴۱
24 January 2020