Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
انتقاد کلینتون از ترامپ برای استفاده از مسائل نژادی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
هیلاری کلینتون معتقد است دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از نارضایتی نژادی سفیدپوستان آمریکا به نفع خود استفاده کرد.
به گزارش تابش کوثر، هیلاری کلینتون، نامزد سابق حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز گذشته در برنامه "ساندی مورنینگ" شبکه سی بی اس و پیش از انتشار کتابش با نام " چه اتفاقی افتاد" به اظهار نظر درباره روش دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات پرداخت.

وی در این برنامه گفت: او در ارجاع به یک نوستالژی با قابلیت ارائه امید و کاهش نارضایتی میلیونها نفری که از دستاوردهای دیگران ناامید بودند، کاملا موفق عمل کرد.

کلینتون در پاسخ به سوال مجری درباره اینکه منظور وی چه افرادی است گفت: میلیونها سفید پوست.

وی با بیان اینکه قصد شرکت در انتخابات 2020 را ندارد گفت: دیگر قصد شرکت در انتخابات را ندارم. اما کارم با سیاست تمام نشده زیا واقعا به این موضوع اعتقاد دارم که آینده کشورمان در خطر است.

اظهارات وی بسیار شبیه به سخنان سال گذشته‌اش درباره ارتباط میان ترامپ و گروه‌های افراطی و استفاده از این گروه‌ها برای پیروزی در انتخابات بود. وی در این باره گفته بود: او از گروه‌های خشونت طلب استفاده می‌کند و به افراد رادیکال کمک می‌کند که کنترل حزب جمهوریخواه را در دست گیرند.

کلینتون در برنامه روز یکشنبه با انتقاد از سخنرانی روز معارفه ترامپ پرداخت و آن را یک سخنرانی خطاب به خشم برخی رای دهندگان سفید پوست خواند و گفت: من بانوی اول سابق آمریکا هستم. این (مراسم معارفه) نمایشی از ادامه دولت ما به شمار می‌رود. من بر روی سکو قرار داشتم و احساسی همانند خروج روح از بدن را تجربه کردم. سپس سخنرانی او را شنیدیم که فریادی از اعماق وجود یک ملی گرای سفیدپوست بود.

کلینتون همچنین از آمادگی ترامپ برای کاخ سفید نیز انتقاد کرد و گفت: ما یک واقعیت داریم که به انتخاب رئیس‌جمهوری منتهی می‌شود. وی به کاخ سفید راه می‌یابد. ترامپ می‌گوید: اوه پسر این خیلی سخت تر از چیزی بود که تصور می‌کردم. واقعا سخت است. نمی‌دانم چه بگویم.

کلینتون ادامه داد: بله به این دلیل سخت است که یک نمایش نیست. این مسئله واقعی است.

کلینتون درباره شکست در انتخابات و احساس کنونی وی نیز گفت: من خوبم اما این بدین معنا نیست که اتفاقاتی که افتاده را برای خودم حل کرده باشم. این مسئله بسیار دردناک است و مرا بسیار آزار می‌دهد.

منبع: تسنیم
ی/600
کد مطلب: 63510
 


 
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
۷ شوّال ۱۴۳۹
21 June 2018