Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
لزوم لغو روادید برای زیارت عتبات عالیات
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۴
عضو فراکسیون روحانیت مجلس خواستار جدیت بیشتر مسؤولان ایران برای لغو روادید با عراق شد و تصریح کرد: با توجه به خدمات متعدد ایران به عراق، انتظار لغو روادید با این کشور انتظاری به‌حق و منطقی است.
لزوم لغو روادید برای زیارت عتبات عالیات
به گزارش تابش کوثر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس، علیرضا سلیمی با اشاره به ممنوعیت ورود زائران به عراق بدون روادید، اظهار کرد: متاسفانه اجبار روادید برای زائران ایرانی به عراق در حالی صورت گرفته که انتظار است مسؤولان دیپلماسی ایران با جدیدت بیشتری با مقامات عراقی برای لغو روادید وارد مذاکره شوند.
 
* چرا برای کربلا رفتن روادید نیاز است ولی ترکیه روادید نمی‌خواهد؟
وی ادامه داد: اگرچه ایران با عراق اشتراکات فرهنگی و سیاسی بیشتری دارد، اما لغو روادید  صورت‌گرفته با کشورهای دیگری همچون ترکیه، گرجستان و ارمنستان، موجب سرازیر شدن ایرانیان به شهرهای مختلف این کشورها شده است؛ با این حال متاسفانه زائران کربلا برای ورود به عراق مجبور به دریافت ویزا هستند.
 
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به خدمات متعددی که ایران به کشور عراق می‌دهد انتظار لغو روادید با این کشور به حق و منطقی است، لذا مسؤولان مربوطه باید در مذاکرات خود راه‌های دیگری را برای تحقق این مهم امتحان کنند.
 
سلیمی افزود: دو ملت ایران و عراق از نظر فرهنگی و اعتقادی به یکدیگر نزدیک هستند، از این رو بدون شک لغو روادید میان این دو کشور سبب خواهد شد تا روابط مردم در ایران و عراق به صورت نزدیک‌تری با یکدیگر گسترش پیدا کند و زمینه سفر با توجه به وجود اماکن مقدسه بین دو کشور در یک بستر و موقعیت مناسب صورت گیرد.
 
عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت باید با دقت و اقدام کارشناسی تدابیر لازم برای موضوع لغو ویزا در نظر بگیرند تا این مهم هرچه سریع‌تر به ثمر برسد، اظهار کرد: با توجه به زمان باقی‌مانده تا برگزاری مراسم اربعین فرصت خوبی برای پیگیری موضوع لغو روادید وجود دارد و از هم اکنون باید زمینه تحقق این مهم را بوجود آورد، زیرا از نظر اقتصادی به کاهش هزینه‌های سفر هموطنانمان نیز کمک شایانی می‌کند.
منبع: فارس
ش/4444
کد مطلب: 65940
 


 
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
۱۶ جمادى الأول ۱۴۴۰
22 January 2019