Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
آیت‌الله موحدی کرمانی در نماز جمعه تهران:
آمریکا قطعا با تحریم‌ها علیه ایران به اهداف سیاسی‌ خود نمی‌رسد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵
امام جمعه موقت تهران گفت: امکان اینکه آمریکا بتواند با اعمال تحریم‌ها علیه ایران به اهداف اقتصادی‌اش برسد ضعیف است اما قطعا به اهداف سیاسی خود نخواهد رسید.
آمریکا قطعا با تحریم‌ها علیه ایران به اهداف سیاسی‌ خود نمی‌رسد
به گزارش تابش کوثر، آیت الله موحدی کرمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار کرد: عده ای خیال می‌کنند اگر بتوانند پولی را غارت کنند و بدزدند فرصتی برای آنهاست؛ اما ای بدبخت! قیامتی در پیش است. آنهایی که به جان بیت‌المال می‌افتند و فرار می‌کنند باید بدانند که از دست قیامت نمی‌توانند فرار کنند.

وی افزود: بعضی خیال می‌کنند بیت‌المال حساب و کتاب ندارد درحالی که دزدی از بیت‌المال خطرناک‌تر از دزدی از جیب یک فرد است. روایت است در حکومت امام زمان(عج) انسان‌هایی که زکات نمی‌دهند اعدام می‌شوند. دزدی از بیت‌المال دزدی از پولی است که حیات جامعه مسلمین به آن وابسته است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه امسال حدود ۱۷ میلیون نفر در مراسم اربعین شرکت کردند که ۲ میلیون نفر آنها از ایران بودند، گفت: اربعین حسینی نه تنها تسلیت دارد بلکه تبریک هم دارد چراکه امام حسین(ع) با یاران اندک خود بر دنیای کفر و استکبار پیروز شد. شعارهای امام حسین(ع) در روز عاشورا هر ساله در راهپیمایی و مراسم اربعین تکرار می‌شود.

آیت الله موحدی کرمانی در ادامه با اشاره به تصمیم آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه ایران خطاب به ترامپ گفت: دوران زورگویی و قلدری رو به افول است و همپیمانان اروپایی‌ تو هم دیگر خسته شده‌اند.

وی افزود: آمریکا می‌خواهد کشورهایی که پایبند به قانون هستند را مجازات کند، این اتفاق خطرناکی برای نظم جهانی است. آمریکا روز به رو منفورتر و منزوی‌تر می‌شود.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: امکان اینکه آمریکا بتواند با اعمال تحریم‌ها علیه ایران به اهداف اقتصادی‌اش برسد ضعیف است اما قطعا به اهداف سیاسی خود نخواهد رسید.

وی ادامه داد: اولین بار است که اروپایی ها علاوه بر انتشار بیانیه ای علیه سیاست های آمریکا، مکانیسمی هم برای اجتناب از تحریم ها و جبران تبعات آنها ایجاد می کنند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: خدا را شاکریم که هرچه از عمر نظام کثیف عربستان سعودی می گذرد، این حکومت و وهابیت رسواتر می شود.

وی افزود: قتل خاشقچی آن هم با آن وضع فجیع این رژیم سفاک را به کلی منفور کرده است و آمریکا هم سردرگم شده که چه غلطی بکند و از این گاو شیرده باز میلیاردها دلار بگیرد و حمایت کند که در این صورت بر منفوریتش در جهان قطعاً افزوده می شود.

آیت الله موحدی کرمانی گفت: بهتر است آمریکایی ها برای یک بار هم که شده صدقی نشان دهند و این رژیم کودک کش را در لیست سیاه قرار دهند و دست از حمایت از این رژیم بردارند و تا این حد سلاح در اختیارش قرار ندهند.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: تا کی بشنویم که ۱۴ میلیون یمنی از گرسنگی در خطر مرگ هستند و دنیا تماشاچی آن باشد و آمریکا هم جنایت کند و مدام از جانی حمایت کند.

وی بیان کرد: رژیم عربستان به دروغ خود را خادم حرمین معرفی می کند اما در راس خائنان به حرمین است و بی پروا به کشتار مردم بی گناه جهان ادامه می دهد.

آیت الله موحدی کرمانی اظهارداشت: متاسفانه به عزاداران اربعین در نیجریه توسط نیروهای پلیس حمله شد و تعدادی از آنان مجروح و شهید شدند و دلیلی ندارد که مراسم مسالمت آمیز شیعه مورد حمله قرار گیرد و لازم است شیعیان با حکومت خود مذاکره کنند و در این باره به تفاهم برسند و علما و مراجع هم می توانند با ارشادات خود مانع بروز چنین فجایعی شوند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: به دولت پاکستان تذکر جدی می دهم که هرچه سریعتر مبادرت به آزادی مرزبانان ایرانی کند که توسط گروهک های تروریستی ربوده شده اند.

وی بیان کرد: مقاومت نیروهای اسلامی عراق در سایه مرجعیت به توفیق بزرگی رسیده و بینی آمریکا را به خاک مالیده است چرا که تلاش زیادی در این راستا انجام داد و نتوانست با پول های عربستان سعودی هم غلطی کند و خدا را شاکریم که نیروهای خدوم و صالح در پست های حساس نمایندگی مجلس، ریاست مجلس، ریاست جمهوری و نخست وزیری عراق قرار گرفتند.

آیت الله موحدی کرمانی تصریح کرد: در این روزها در رسانه ها و فضای مجازی نسبت هایی به مسئولان داده می شود که اذهان عمومی را خدشه دار می کند و رابطه دولت و مردم را سست می‌کند که باید تکلیف این مسئله روشن شود چرا که مردم سوال می کنند آیا افرادی در سطوح بالای جامعه اینطور در رفاه و وابسته به دنیا هستند؟

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: بنده نمی گویم که هرچه در فضای مجازی گفته می شود، نظام باید پاسخ دهد، چراکه بسیاری از حرف های بی پایه و اساس هم در این فضا گفته می‌شود که ارزش پاسخگویی ندارد اما گاهی اوقات از مقامی شناخته شده و جایگاهی از نظام چنین نسبت هایی به افراد داده می شود که باید مشخص شود درست است یا خیر.

وی خاطرنشان کرد: اگر این نسبت ها دروغ است باید تکلیف دروغگو مشخص شود و اگر درست است، نظام باید از شر این افراد آزاد شود و به صورت قانونی با این افراد برخورد کند.
منبع:مهر

کد مطلب: 89160
 


 
يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸
۱۷ رجب ۱۴۴۰
24 March 2019