Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
سفر مخفیانه ژنرال آمریکایی به تایوان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۷
خبرگزاری رویترز از سفر یک ژنرال نیروی دریایی ارتش آمریکا به تایوان خبر داده است.
سفر مخفیانه ژنرال آمریکایی به تایوان
به گزارش تابش کوثر، خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه از سفر مخفیانه یک دریادار نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا به تایوان خبر داد. 

براساس این گزارش، این منابع تایوانی که با سفر ژنرال «مایکل استودمن» مرتبط هستند گفته‌اند که وی رئیس بخش اطلاعاتی ستاد فرماندهی ارتش آمریکا در منطقه آسیا-اقیانوسیه است. 

رویترز می‌گوید که پنتاگون از اظهارنظر در این زمینه خودداری کرده است اما وزارت خارجه تایوان تایید کرده است که یک مقام آمریکایی روز یک شنبه به تایوان سفر کرده اما از ارائه جزئیات بیشتر به دلیل محرمانه بودن این سفر خودداری کرد.

چین که تایوان را بخشی را از سرزمین اصلی این کشور می‌داند همواره نسبت به سفر مقامات آمریکایی به تایوان هشدار داده است. 

پیش از این «الکس آزر» وزیر بهداشت آمریکا در ماه اوت به تایوان سفر کرده بود که با واکنش خشمگینانه چین مواجه شده بود. به دنبال این سفر، ارتش چین جنگنده‌های خود را تا نزدیکی حریم هوایی تایوان اعزام کرده بود.

دولت دونالد ترامپ از سال 2016 علیرغم هشدارهای چین حمایت نظامی و تسلیحاتی خود را از تایوان افزایش داده است.

ژنرال استودمن ارشدترین مقام نظامی آمریکایی است که تا کنون به تایوان سفر کرده است. این مساله احتمالا موجب تشدید تنشها میان پکن و واشنگتن خواهد شد.

از زمان اعلام پیروزی جو بایدن نامزد دموکراتها در انتخابات آمریکا از سوی رسانه‌های این کشور، مقامات آمریکایی در تکاپوی سفر به مناطق مختلف جهان برای پیشبرد سیاستهای ترامپ طی دو ماه آخر ریاست جمهوری وی هستند.

برخی تحلیلگران می‌گویند که ترامپ درصدد مستحکم تر کردن سیاستهای خود در قبال برخی مسائل در حوزه خارجی است تا دست رئیس جمهور بعدی آمریکا را برای اقدام برخلاف سیاستهای وی ببندد.

منبع: فارس
کد مطلب: 112129
 


 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
۸ جمادى الثانی ۱۴۴۲
21 January 2021