Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
ارائه گزارش ۵۰۰ صفحه‌ای از عملکرد شهرداری تهران در ۱۲ سال گذشته
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵
به گفته نجفی، 40 تا 50 هزار نفر ساعت کار انجام شد تا بتوانیم در این مدت گزارشی از عملکرد شهرداری تهران در ۱۲ سال گذشته آماده کنیم
به گزارش تابش کوثر؛ محمد علی نجفی، شهردار تهران در صحن شورای شهر گفت: ترسیم وضعیت یک امر ضروری بود حتی اگر تکلیفی از سوی شورا بر شهرداری اعمال نمی شد اما اقدام هوشمندانه شورا و تصویب مصوبه برای تعیین وضعیت زمان تغییر و تحول در شهرداری تهران کار ما را وسعت بخشید.
وی ادامه داد: در این چهار ماه و نیم باید مقدمات برنامه سوم شهرداری را تهیه می کردیم، اعمال مدیریت بودجه سال ۹۶ را دنبال کرده و بودجه سال ۹۷ را آماده می کردیم که آماده تقدیم به شورای شهر است.
شهردار تهران گفت: چیزی بین۴۰ تا ۵۰ هزار نفر ساعت کار انجام شده و از نظر حجم و وسعت فعالیت ها کار بزرگی به شمار می رود.
وی در ادامه افزود: متن اصلی گزارش در حدود بیش از پانصد صفحه در اختیار ما قرار گرفت. متن اصلی پیوست های آماری و اسناد پشتیبانی دارد که برای تجزیه و تحلیل و بررسی یک سند استثنایی به شمار می رود.
نجفی گفت: گزارش خلاصه مدیریتی نیز در حدود ۶۰صفحه آماده شده که برای افرادی که فرصت کمتری دارند قابل استفاده است تا تحلیل و ارزیابی از عملکرد مدیریت شهری داشته باشند. گزارش مختصر تری هم به صورت پاورپوینت آماده شده است.

نجفی افزود: به صورت تقریبی این گزارش ۹۵ درصد دقت و اطلاعات کافی را دارد.
وی ادامه داد: در ۱۲ سال گذشته شهرداری تهران فرصتهای زیادی را از دست داد که قابل برگشت نیست به عنوان نمونه آنچه در منطقه ۲۲ اتفاق افتاد یک فرصت بزرگ برای تهران بود. اولین منطقه ای که طرح تفصیلی کاملی داشت و می شد این منطقه را منطقه پایلوت نمونه تهران تبدیل کرد و از این منطقه به عنوان کانال هوا و ریه تهران استفاده کرد اما متاسفانه این فرصت را از دست دادیم.
به اعتقاد شهردار تهران، شهرداری خطاهای محاسباتی زیادی در این مدت داشته است نمونه آن خطا در محاسبه هزینه های عمرانی پروژه هایی مثل پل صدر، تونل توحید و ... است.
وی یادآور شد: همچنین ضعف های مدیریتی و عملکردی زیادی وجود داشته و نهایتا مواردی بوده است که متاسفانه به نظر م ما سوء استفاده بوده است . باید از طریق مراجع قضایی آنها را دنبال کنیم که برخی ها را دنبال خواهیم کرد.
به گفته نجفی، اصلی ترین رویکرد استراتژیک ما برای اداره شهر تهران نیز مبارزه با فساد است.
وی ادامه داد: در اواخر اسفند ماه ۹۵ قراردادی با یک فردی در دانشگاه پلیس به مبلغ یک میلیارد تومان برای تدوین شاخص ارزیابی عملکرد بسته شده است. وی هم بعد از مدت ها یک گزارشی داده که شاید ارزش کارشناسی ۱۰ میلیون تومان هم نباشد.
شهردار تهران گفت: حدود ۸۵۰ میلیون تومان از این رقم پرداخت شده و جای تاسف است آخرین پرداخت در تاریخ یک مرداد ۹۶ بوده است حتی بعد از انتخابات شوراها و قطعی شدن تغعییر و تحول در مدیریت شهرداری صورت گرفته است
به گفته شهردار تهران، بررسی کردیم دیدیم یک قرارداد دیگری در تاریخ دو مرداد ۹۶ با همین آقا بسته شده است به مبلغ ۷۳۰ میلیون تومان که آخرین پرداخت۹۶/۵/۲ بوده است یعنی روز قرارداد با روز پرداخت یکی بوده است و ۵۸۴ میلیون تومان به ایشان پرداخت شده است.
وی یادآور شد: این آقا مدعی است از کل مبلغ ۱ میلیارد و ۵۳۴ میلیون تومان، تنها ۱۷۰ میلیون به خودش دادند و بقیه را به حساب ایشان ریختند و ایشان به حساب یکی از روسای دفتر معاونان شهرداری ریخته و به ادعای آقای دوم این پول در انتخابات خرج شده است.
این مقام مسئول در شهرداری تهران گفت: در همان ۱۷۳ میلیون تومانی که به این آقا داده شده است مکتوب اعلام شده است ۲۰ میلیون سهم خودش بوده و بقیه سهم دیگران.
شهردار تهران با بیان اینکه یعنی از دو قرارداد یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومانی مجری ۲۰ میلیون و افراد دیگر ۱۴۰ – ۱۵۰ میلیون گرفته اند، گفت: حدود یک میلیارد و خرده ای از طریق رئیس دفتر یکی از معاونان شهردار به فعالیت های عام المنفعه انتخاباتی برگشت داده شده است.
نجفی گفت: در این گزارش سعی کردیم قضاوت نکنیم و قضاوت را به عهده همه کسانی قرار دهیم که ارزیابی می کنند بعد از مطالعات دقیق است که همه در خودهیم یافت راه اداره شهر با چه مشکلات و دشواری هایی مواجه است.
منبع:فارس
ر/111
کد مطلب: 72672
 


 
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
۱۱ جمادى الأول ۱۴۴۰
17 January 2019