Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
واکنش جالب شهردار تهران درمورد آلودگی هوا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۸
شهردار تهران گفت: وضعیت آلودگی هوا به خاطر پدیده وارونگی است که هر ساله رخ می دهد و اگر باد بوزد وضعیت خوب می شود.
به گزارش تابش کوثر؛پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه مراسم تقدیر از تاکسیران نمونه و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال که امروز وضعیت آلودگی شهر تهران چگونه است گفت: امروز شاخص آلودگی هوا ۱۲۰ هست و در آستانه هشدار هستیم البته فقط این وضعیت در تهران نیست.

وی افزود: در شهرهای اطراف هم وضعیت حادتر است و این پدیده وارونگی هوا است که در پاییز و زمستان با آن مواجهیم و حتی منجر به تعطیلی برخی مدارس هم شده است.

شهردار تهران گفت: البته اگر باد بوزد اوضاع خوب می شود و مشکلات برطرف می شود اما تا امروز ۹ روز است که هوا ساکن بوده و باد نوزیده است.

شهردار تهران در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس درخصوص اینکه میگویند برخلاف مصوبه کمیته کاهش آلودگی هوا برخی از خطوط اتوبوس رانی نیم بها نبوده است گفت: تنها در برخی از خطوط کم تر دارای اتوبوس که بخش خصوصی متولی آن است و شب قبل از آن به پارکینگ نیامده بودند دستگاه ها آپدیت نشده بود.

وی افزود: بلافاصله این مشکل پس از اعلام مردم و گزارش‌های مردم حل شد و نیم بها حساب شد.

حناچی در مورد فرونشست زمین و اقدامات شهرداری تهران نیز گفت: علت اصلی فرونشست استفاده از منابع آبی زیرزمینی است و جهت گیری این است که برداشت ها را کم کنیم.

وی ادامه داد: این اقدام آغاز شده اما مسیله دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد موضوع بازچرخانی آب است که نیازمند تکمیل حلقه تصفیه خانه های محلی است.

شهردار تهران گفت: برنامه های ما در حوزه مبارزه با فرونشست بلند مدت است و برای این امر اقدام سریع و عاجلی نداریم.

حناچی در مورد بودجه سال ۹۹ و زمان ارسال آن به شورا گفت: تمام تلاش ما این است که مطابق برنامه سوم توسعه شهر تهران بودجه تنظیم شود و رویکرد ما این است که شعارهایی که دادیم محقق شود.

وی ادامه داد: این شعارها پیاده محور شدن، ایجاد مسیر دوچرخه و پیاده، توسعه قلمرو عمومی و وارد شدن موضوع محله محوری بوده است.

حناچی درخصوص اصلاح ساختار شهرداری تهران گفت: این یک موضوع اساسی است و باید بدانیم که در شهرداری ۱۶ هزار پست سازمانی داریم و بیش از ۶۷ هزار نیرو و چالش اصلی ما حجم بار نیروی انسانی است.

وی افزود: در جلسه هم اندیشی روز یکشنبه هم در خصوص این موضوع صحبتهایی شد.

شهردار تهران درباره انتشار اسناد بدهی گذشته شهرداری تهران گفت: این موضوع را در رسانه ها منتشر نمی‌کنیم اما حتما منتشر خواهد شد.

حناچی درباره طرحهای موقتی آلودگی هوا هم گفت: فقط شهرداری در این خصوص تصمیم گیری نیست و شورایی در استانداری فعال است که همه نقطه نظرات در آنجا مطرح می شود.

وی تصریح کرد: تصمیمات در این شورا بر اساس خرد جمعی گرفته می شود البته ما تا مرز تعطیلی هم هنوز فرصت داریم اما امیدواریم به آنجا نرسد مردم باید بدانند که اگر شاخص ها از حد گذشت حتی یک خودرو سرنشین هم سم است.

شهردار تهران درخصوص نوسازی حمل و نقل عمومی هم گفت: این موضوع در دست اقدام است و اقدامات اولیه ورود ۶۵۰ واگن جدید هم تامین اعتبار شده است و تامین اتوبوس در کمیسیون زیربنایی دولت هم در حال پیگیری است.

حناچی درباره نمایشگاه های پرمخاطب نیز گفت: این روزها که نمایشگاه پرمخاطبی نداریم اما در شورای ترافیک در خصوص این موضوع بحث شده است و قرار است لیست نمایشگاه ها را تا پایان اسفند ارایه کنند تا اگر نمایشگاه پرمخاطبی بود تمهیدات لازم برای انتقال به شهر آفتاب را هماهنگ کنیم.

وی درباره اینکه پلیس می گوید نظراتشان گرفته نشده است گفت: اتفاقا در شورای ترافیک موضوعات مطرح می شود و پلیس حضور دارد و باید به جای تصمیمات سلیقه ای به سمت اجرای قانون بریم.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 102931
 


 
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
۲۰ ذی‌الحجه ۱۴۴۱
10 August 2020