Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
مهدی تاج نامزد پست نایب رئیسی کنفدراسیون فوتبال آسیا شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۲
بنا بر اعلام سایت کنفدراسیون آسیا، رئیس فدراسیون فوتبال ایران نامزد تصدی پست نایب رئیسی AFC شده است.
به گزارش تابش کوثر؛سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، امروز (شنبه) فهرست نامزد‌های تصدی کرسی‌های مختلف در کمیته اجرایی این سازمان برای دوره آینده (۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳) را اعلام کرد که در بخش نایب رئیسی و در منطقه آسیای مرکزی، نام مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران در این لیست به چشم می‌خورد.

برای کسب یکی از پنج کرسی نایب رئیسی‌ ای اف سی ۱۵ نفر از ۵ منطقه قاره کهن نامزد شده اند که از منطقه آسیای مرکزی به غیر از تاج، نام «سمتی سلطانوف» از قرقیزستان هم در این فهرست دیده می‌شود.

تاج علاوه بر نامزدی در این بخش، برای عضویت در شورای ۶ نفره فیفا هم نامزد شده است.

در بخش ریاست ریاست AFC و نایب رئیسی فیفا هم ۳ نفر نامزد شده اند که عبارتند از:

انتخابات اعضای کمیته اجرایی AFC در بیست و نهمین کنگره این نهاد روز ششم آوریل سال ۲۰۱۹ (۱۷ فروردین سال ۱۳۹۸) در کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود و فدراسیون‌های عضو کنفدراسیون آسیا تا پایان روز ششم دسامبر (پانزدهم آذر) مهلت داشتند که نمایندگان خود را معرفی کنند.

اکنون پس از اعلام اسامی نامزدها، صلاحیت نامزد‌های معرفی شده برای بخش کمیته اجرایی‌ای اف سی از سوی کمیته انتخابات AFC و صلاحیت نامزد‌های معرفی شده برای عضویت در شورای فیفا هم توسط کمیته بازبینی فیفا ارزیابی خواهد شد.

کمیته انتخابات AFC مسئول تمام امور مربوط به سازماندهی، اجرا و نظارت انتخابات است. انتخابات شورای فیفا هم زیر نظر افراد منصوب شده از سوی کمیته نظارت فدراسیون جهانی فوتبال برگزار خواهد شد. فهرست نهایی کاندیدا‌های حداکثر ۳۰ روز مانده به برگزاری کنگره AFC اعلام خواهد شد.

گفتنی است با توجه به این که در حال حاضر کفاشیان نایب رئیس و عضو کمیته اجرایی AFC است و الان برای جانشینی او نامزد شده است.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 90663
 


 
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
۱۸ رمضان ۱۴۴۰
23 May 2019