Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
روحانی در صحن مجلس:
در سال آینده ۱۵ درصد حقوق و مستمری افزایش خواهد یافت/ بودجه سال آینده، بودجه استقامت و مقابله با تحریم خواهد بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۶
رئیس‌جمهور گفت: در سال آینده ۱۵ درصد حقوق و مستمری افزایش خواهد یافت.
به گزارش تابش کوثر؛حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز یکشنبه هفدهم آذرماه  هنگام تقدیم لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کشور به مجلس شورای اسلامی در جمع نمایندگان در صحن علنی اظهار کرد: امیدوارم مجلس یازدهم هم بتواند مانند مجلس‌های قبل اثرگذار باشد.

او با اشاره به بودجه ۹۸ ادامه داد: زمانی که این بودجه تصویب شد، در سخت‌ترین شرایط تحریم بودیم، اما قول دادیم در کنار همه دستگاه‌ها و ارکان دیگر نظام بودجه را محقق کنیم و همین کار را نیز انجام دادیم.

رئیس قوه مجریه افزود: ۹ ماه از سال ۹۸ گذشته و دولت بودجه جاری را به موقع پرداخت کرده و تا کنون ۳۴ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی هم پرداخت کردیم. طرح‌های مهم مد نظر دولت افتتاح شده و یا نهایتا تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

روحانی گفت: زمانی که دشمنان ما مانند صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها فکر می‌کردند می‌توانند با تحریم‌های خود دولت و ملت را از ساخت کشور نا امید و ناتوان کنند، اما امروز در شرایطی قرار گرفتیم که آن‌ها نا امید شده و از این پس هم نا امید خواهند شد.

او با اشاره به فعالیت‌های دولت از ابتدای سال تا کنون ادامه داد: بر مبنای آنچه خواست ملت ایران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده است، ما توانستیم در ۹ ماه گذشته قدم‌های خوبی را در اقتصاد کلان برداریم، در حالی که در سال گذشته تا اسفند شرایط اقتصادی ما بسیار نامساعد بود. تورم ۵۲ درصد به ۲۷ درصد رسید، رشد اقتصادی که سال گذشته منفی بود، علائم امروز می گوید که اقتصاد منهای نفت ما مثبت باشد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اوضاع  اقتصاد کشور اظهار کرد: تلاش مان این است که سختی معیشت مردم را کاهش دهیم، برای همین برای کلا‌های اساسی ارز ۴۲۰۰ تومانی را در نظر گرفته ایم. کالا‌های غیر اساسی هم با ارز نیمایی خواهد بود که ما در این بودجه ارز نیمایی را ۸۵۰۰ تومان قرار دادیم. تلاش کردیم که حقوق و مستمری مردم که آسیب پذیر‌تر هستند به مقداری که توان دولت است افزایش دهیم. بیش از هزار میلیارد تومان برای کمک به معلولان علاوه بر سال‌های گذشته اختصاص دادیم.

روحانی با اشاره به حقوق کارمندان دولت افزود: در سال آینده ۱۵ درصد حقوق و مستمری افزایش خواهد یافت.
منبع:باشگاه خبرنگاران
ر/111

کد مطلب: 103642
 


 
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
۲۳ جمادى الأول ۱۴۴۱
18 January 2020