Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
ترامپ : اگر رای بدهید دیگر پولی در کار نیست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۵
رئیس‌ جمهور آمریکا کشورهائی که قصد دارند علیه تصمیم واشنگتن درباره قدس اقدام کنند را تهدید کرد.
ترامپ : اگر رای بدهید دیگر پولی در کار نیست
به گزارش تابش کوثر ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز و در واکنش به اقدام نیکی هیلی نماینده این کشور در سازمان ملل در وتوی قطعنامه شورای امنیت درباره بیت المقدس اعلام کرد که از وی راضی است.

 
رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه در اظهاراتی در جمع اعضای کابینه این کشور تهدید کرد که کمک های مالی به کشورهائی را که به نفع قطعنامه سازمان ملل در راستای مخالفت با تصمیم ۶ دسامبر سال جاری میلادی وی در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی رأی دهند را قطع خواهد کرد.

 
ترامپ درحالیکه از اقدام نیکی هیلی درباره رأی‌گیری سازمان ملل پیرامون قدس تمجید می کرد، گفت: آن‌ها (برخی کشورها) سالانه صدها میلیون‌ دلار و حتی میلیاردها دلار از ما پول می‌گیرند و سپس علیه ما نیز رأی می دهند.

 
وی ادامه داد: حواسمان به رأی‌ گیری هست. بگذارید علیه ما رأی دهند. اهمیتی ندارد؛ اما دیگر مثل قبل نیست که علیه ما رأی داده و سپس میلیون‌ ها دلار از ما پول بگیرند.

 
۴۵مین رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: نیکی درست گفته است. با پیامی که او فرستاد موافقم و از آن تمجید کرده‌ ام.

 
ترامپ اضافه کرد: مردم از اینکه می‌ بینند از ما سوءاستفاده شده، خسته شده‌ اند. از این پس اجازه نمی‌ دهیم از ما سوءاستفاده بکنند.

 
لازم به ذکر است، «هیلی» پیشتر در پیامی اعلام کرده بود: آمریکا نام کشورهایی که در جلسه پنجشنبه (فردا) مجمع عمومی از تصمیم درباره قدس انتقاد کنند را فراموش نخواهد کرد. در سازمان ملل همواره درخواست برای کار بیشتر و بازدهی بیشتر وجود دارد. بنابراین وقتی ما بر اساس اراده مردم آمریکا تصمیمی درباره اینکه سفارت کشورمان کجا باشد می گیریم، انتظار نداریم از سوی کسانی که به آنها کمک کرده ایم مورد انتقاد قرار بگیریم.  روز پنجشنبه یک رأی گیری درباره محکومیت ما انجام می شود و آمریکا هم نام ها را یادداشت می کند.

 
گفتنی است پیش‌ نویس قطعنامه‌ غیرقانونی بودن تصمیم دولت آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی شنبه هفته جاری توسط مصر به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شد، اما آمریکا آن را وتو کرد؛ این درحالی‌است که ۱۴ عضو شورای امنیت به آن رأی مثبت داده بودند.

 
در همین رابطه، مجمع عمومی سازمان ملل قرار است فردا پنجشنبه مصادف با ۳۰ آذر ماه در نشستی این موضوع را به رأی بگذارد.

 
این در حالیست که در صورت تصویب این پیش نویس توسط دو سوم اعضاء در مجمع عمومی سازمان ملل، موضوع به صورت قطعنامه در می آید.


منبع:خبرگزاری مهر
کد مطلب: 70944
 


 
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
۱۱ جمادى الأول ۱۴۴۰
17 January 2019