Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
تهدید افسر صهیونیست به اشغال جنوب لبنان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱
یک افسر ارتش رژیم صهیونیستی تهدید کرد که این رژیم در جنگ احتمالی آتی با لبنان، جنوب این کشور را که زیرساخت‌های مقاومت را در خود جا داده، با هدف تخریب، اشغال می‌کند.
به گزارش تابش کوثر، یک فرمانده ارشد ارتش رژیم صهیونیستی روز دوشنبه اظهار داشت که اسرائیل برنامه دارد در جنگ احتمالی آینده با جنبش حزب‌الله، بخش‌های وسیعی از جنوب لبنان را به تصرف خود درآورد.

این فرمانده صهیونیست که خواست نامش فاش نشود تاکید کرد با اشغال بخش‌هایی از جنوب لبنان که حزب‌الله در آن مناطق زیرساخت‌ها و پایگاه‌های نظامی دارد، سازمان ملل را به صدور قطعنامه‌ای برای بهبود وضعیت امنیتی مرزهای لبنان-فلسطین اشغالی مجبور می‌کنند.

به نوشته وبگاه روزنامه «جروزالم پست» این فرمانده حاضر در رزمایش کنونی اسرائیل، گفت در صورت رخ دادن سناریوی بالا، آنها قصد ندارند مناطق جنوبی را به مدت طولانی تحت اشغال داشته باشند بلکه می‌خواهند به سرعت زیرساخت‌های و توانمندی‌های نظامی حزب‌الله را نابود کنند.

یک افسر ارشد رژیم صهیونیستی نیز با بیان اینکه احتمالا در جنگ بعدی، حزب‌الله روزانه 1500 تا 2000 موشک به سرزمین‌های اشغالی شلیک کند، اذعان کرد: «حزب‌الله یک ارتش است، حتی اگر تانک نداشته باشد. آنها مانند یک ارتش فکر و عمل می‌کنند.»

ارتش رژیم صهیونیستی از روز سه‌شنبه گذشته (یک هفته قبل) بزرگترین رزمایش نظامی طی 20 سال اخیر را در مناطق شمالی فلسطین اشغالی و نزدیک مرز لبنان آغاز کرده است. یکی از سناریوهایی که در این رزمایش تمرین می‌شود، اشغال مجدد جنوب لبنان است.

منبع: فارس
ی/600
کد مطلب: 63564
 


 
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
۷ شوّال ۱۴۳۹
21 June 2018