Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
آمانو: آژانس به تمام اماکن مورد نیاز در ایران دسترسی داشته است
تاریخ انتشار : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید کرد این نهاد دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل به تمامی اماکن مورد نیاز در ایران دسترسی داشته است.
آمانو: آژانس به تمام اماکن مورد نیاز در ایران دسترسی داشته است
به گزارش تابش کوثر  «یوکیا آمانو»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی در نشست شورای حکام تصریح کرد که این نهاد بین‌المللی به تمامی اماکن مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های راستی‌آزمایی در ایران دسترسی داشته است. 

 
آمانو با اشاره به سفرش به تهران و دیدار با رئیس‌جمهور ایران گفت: «من در روز 29 اکتبر برای گفت‌وگو با رئیس‌جمهور روحانی و سایر مقام‌های دولت ایران به تهران سفر کردم. در آنجا بر اهمیت اجرای کامل تعهدات هسته‌ای ایران در برجام تأکید کردم.»

 
وی اضافه کرد: «من همچنین ایران را به تصویب پروتکل الحاقی به موافقت‌نامه پادمانی که هم‌اکنون به صورت موقت اجرا می‌شود ترغیب کردم.»

 
آمانو خاطرنشان کرد: «آژانس به راستی‌ازمایی درباره عدم انحراف مواد هسته‌ای اعلام‌شده توسط ایران ذیل موافقت‌نامه پادمانی ادامه می‌دهد. ارزیابی‌ها درباره نبود مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام‌نشده در ایران ادامه دارند. تا امروز، آژانس به تمامی اماکنی که نیاز به بازدید از آنها داشته دسترسی داشته است.»
منبع :خبرگزاری تسنیم
کد مطلب: 69009
 


 
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
۶ ربيع الأول ۱۴۴۰
14 November 2018