Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
سقف مبلغ عوارض منطقه یک تهران-شمال ۳۵ هزار تومان تعیین شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۴
رقم عوارضی منطقه یک آزادراه تهران- شمال برای ایام پیک ترافیک ۳۵ هزار تومان و برای ایام غیر پیک 25 هزار تومان تعیین شد.
به گزارش تابش کوثر؛منطقه یک ازادراه تهران-شمال فردا افتتاح رسمی می‌شود.

منطقه یک آزادراه تهران شمال به طول ۳۲ کیلومتر از بزرگراه همت از تقاطع آزادگان شروع شده و تا شهرستانک ادمه دارد خودروها پس از عبور از منطقه ۱ وارد جاده موجوده کرج چالوس می‌شوند.

پیش از این رئیس بنیاد مستضعفان درباره نرخ عوارضی آزادراه تهران شمال گفته بود که تمام تلاش بنیاد و دولت این است که قیمت عوارضی برای مردم سنگین نباشد.

پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان در این باره به خبرنگار فارس گفت: «من در جلسه با مسولان دولت اعلام کرده‌ام با توجه به وضعیت جامعه و مشکلات اقتصادی مردم، بنیاد مستضعفان حاضر است برای کاهش نرخ عوارض آزادراه تهران-شمال، دولت سهم بازگشت سرمایه‌گذاری ما از محل عوارض را کم کند و بجای آن سهم واگذاری زمین را افزایش دهد؛ حتی تاکید کردیم در صورت امکانپذیر نبودن این پیشنهاد، حاضریم برای کاهش نرخ عوارض در این آزادراه، زمان ١٠ ساله بهره‌برداریمان از قطعه نخست را طولانی‌تر کنیم تا میزان عوارض به میزان قابل توجهی کم شود.»

به گفته فتاح اگر قرار بود بنیاد به نسبت سرمایه گذاری خود در ازادراه عوارضی دریافت کند رقم عوارضی منطقه یک 200 هزار تومان بود.

پیگیری خبرنگار فارس حاکی از ان است که نرخ عوارضی برای منطقه یک ازادراه تهران-شمال برای ایام غیر پیک ۲۵ هزار تومان و برای ایام پیک سفر نظیر تعطیلات و روزهای پایانی هفته ۳۵ هزار تومان خواهد بود.

آزادراه تهران-شمال با مشارکت مالی دولت و بنیاد مستضعفان ساخته شده است ارزش فعلی منطقه یک آزادراه تهران-شمال ۱۰ هزار تومان برآورد می‌شود که بنیاد مستضعفان به عنوان سرمایه‌گذار ۵۰ درصد این پروژه است.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 105695
 


 
جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹
۱۷ شعبان ۱۴۴۱
10 April 2020