Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
وزیر خارجه انگلیس: مساله افراد دوتابعیتی را در دیدار با ظریف مطرح کردم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۹
وزیر خارجه انگلیس خبر داد در حاشیه نشست برجامی در بروکسل با وزیر خارجه ایران درباره مساله افرادی با تابعیت ایرانی-انگلیسی صحبت کرده است.
به گزارش تابش کوثر؛ بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس گفت در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در بروکسل درباره موضوعات مربوط به افراد دوتابعیتی گفت‌وگو کرده است.
جانسون در حساب کاربری خود در توییتر نوشت، انگلیس به ادامه فشارها برای بررسی مساله حقوق بشر و آزادی رسانه‌ها در ایران ادامه می‌دهد.
پیش از رسانه‌های انگلیسی خبر دادند، جانسون قرار است در حاشیه نشست برجامی در بروکسل با وزیر خارجه ایران درباره مساله نازنین زاغری، یک محکوم امنیتی در ایران، که تابعیت ایرانی-انگلیسی دارد، گفت‌وگ کند.
«نازنین زاغری راتکلیف»، شهروند ایرانی-انگلیسی است که به عنوان مدیر پروژه در شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» فعالیت می‌کرد و فرودین‌ماه سال ۱۳۹۵ در تهران دستگیر و سپس به ۵ سال حبس محکوم شده است.
سپاه ثارالله کرمان مدتی بعد از دستگیری وی در بیانیه‌ای اعلام کرد که زاغری، «طی اقدامات اطلاعاتی گسترده در فضای مجازی و حقیقی یکی از سرشبکه‌های اصلی وابسته به بیگانگان که ماموریت های مختلفی درراستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده بود، شناسایی و دستگیر شد.»
امروز در بروکسل، وزرای خارجه انگلیس، آلمان، فرانسه و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با دکتر ظریف دیدار کردند.
منبع:فارس
ر/111
کد مطلب: 72519
 


 
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
۱۱ صفر ۱۴۴۰
20 October 2018