Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
حملات سنگین داعش برای محاصره مجدد دیرالزور +نقشه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
نیروهای تازه نفس از شهر السخنه حرکت کرده اند و پس از رسیدن به شهر، عملیات شکست محاصره فرودگاه دیرالزور را در دستور کار قرار می دهند.
به گزارش تابش کوثر، عصر روز گذشته، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت پس ار درگیری های سنگین موفق شدند خود را به پایگاه زرهی 137 ارتش برسانند و محاصره شهر دیرالزور را پس از 3 سال بشکنند اما از همان لحظات اولیه عناصر تروریستی داعش تلاش فراوانی کردند با انجام ضد حملات دقیق، ارتباط شهر دیرالزور را دوباره با دنیای خارج قطع کنند.

برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید

تروریست ها با انجام حملات انتحاری و قیچی کردن نیروهای متحدد درصدد محاصره مجدد شهر دیرالزور هستند اما نیروهای سوری و مقاومت هم به شدت برای تثبیت مواضع در مناطق آزاد شده تلاش می کنند.
 
در ساعات گذشته و برای چندمین بار متوالی، دهها تن از عناصر تروریستی داعش از بیابان های شمالی حومه ارتفاع «صنوف» و حومه میدان نفتی « المزرعه» حملات سنگینی را علیه مواضع نیروهای متحد در پایگاه زرهی 137 انجام دادند که بازهم تلاش آنان برای محاصره مجدد شهر دیرالزور ناکام ماند.

سرتیپ سهیل حسن معروف به ببر سوریه در آغوش نیروهای سوری

در جریان این درگیری ها، یگان موشکی جبهه مقاومت در همان گام نخست با چند موشک حرارتی، خودروهای نظامی تروریست های داعش را قبل از رسیدن به پایگاه ارتش هدف قرار داد؛ درنهایت، صبح امروز، نیروهای متحد پس از درگیری های نفس گیر موفق شدند حملات تروریست ها را تا حدود زیادی دفع کنند.

برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید

همزمان گروهی دیگر از نیروهای کمکی برای تثبیت مناطق آزاد شده و جلوگیری از محاصره مجدد شهر دیرالزور به منطقه اعزام شده اند تا کمربندی امنیتی را در غرب شهر تقویت کنند.
 
در حالی که برخی از رسانه های وابسته به گروه های تروریستی از محاصره دوباره شهر دیرالزور خبر می دهند، یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق این خبر را تکذیب کرد و گفت: نیروهای جبهه مقاومت موفق به دفع حملات شده اند و انتشار این اخبار فقط برای بالا بردن روحیه تروریست ها و ایجاد جنگ روانی است.

سرتیپ عصام، مدافع و فرمانده نیروهای سوری در شهر دیرالزور در آغوش نیروهای خط شکن

وی از اعزام نیروهای تازه نفس به شهر دیرالزور هم خبر داد و گفت: این نیروها از شهر السخنه حرکت کرده اند و پس از رسیدن به شهر، عملیات شکست محاصره فرودگاه دیرالزور را در دستور کار قرار می دهند.


سال گذشته مواضع نیروهای ارتش سوریه در ارتفاع راهبردی « الثرده» در حومه فرودگاه دیرالزور هدف حملات جنگنده های آمریکایی قرار گرفت که منجر به کشته شدن 70 تن از نیروهای سوری شد و ساعاتی بعد هم تروریست های داعش موفق شدند این ارتفاع را به اشغال خود درآورند و در نهایت ارتباط فرودگاه را با شهر دیرالزور قطع کنند.

منبع: مشرق
ی/600

کد مطلب: 63258
 


 
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
۵ شوّال ۱۴۳۹
19 June 2018