Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
«ابوبکر البغدادی» از حمله موشکی ایران جان سالم به در برد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۱
یک فرمانده عراقی گفت: ابوبکرالبغدادی، سرکرده گروهک تروریستی داعش به طور اتفاقی از حملات موشکی ایران در شرق فرات جان سالم به در برد.

به گزارش تابش کوثر؛یک فرمانده عراقی در مصاحبه‌ای گفته «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی داعش نزدیک بوده در حمله موشکی ایران به شرق سوریه کشته شود، اما از آن جان سالم به در برده است. 

«جابر المعموری»،  از فرماندهان نیروهای بسیج مردمی عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری «بغداد الیوم» گفت: «حمله موشکی چند روز پیش ایران علیه داعش در شرق سوریه یک جلسه مهم این گروه که قرار بود بین اعضای شورای جنگ این گروه برگزار شود را هدف قرار گرفت. ابوبکر البغدادی در راه حرکت به سمت این نشست بود.» 

المعموری گفت که «نزدیک بود البغدادی در این حمله موشکی کشته شود، اما با توجه اینکه چند دقیقه دیر به جلسه رسید، از آن جان سالم به در برد.»

 یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، ساعت ۲ بامداد ۹ مهرماه ۱۳۹۷، در پاسخ به حمله تروریستی اخیر در اهواز با ۶ فروند موشک بالستیک زمین به زمین از کرمانشاه به مقر تروریستها در کشور سوریه  حمله کرد. این موشک‌ها با عبور از آسمان عراق، به منطقه «البوکمال» در شرق فرات اصابت کردند.

پیش از این پایگاه خبری «الإباء» عراق گزارش داده بود «ابو علی المشهدانی» مسئول امنیت داعش در منطقه موصل عراق در حمله موشکی ایران کشته شده است.

المعموری گفته المشهدانی معاون البغدادی بود و یکی از گزینه‌ها برای جانشینی سرکرده گروه تروریستی داعش به شمار می‌رفت.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 87991
 


 
يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
۲۱ رمضان ۱۴۴۰
26 May 2019