Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
پیشنهاد آیت‌الله مکارم شیرازی به متولیان جایزه نوبل
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹
آیت‌الله مکارم شیرازی: اگر دنیا قدردان باشد باید سازمان ملل از سردار سلیمانی قدردانی کند و بهترین جایزه صلح را به این سردار رشید بدهند.
به گزارش تابش کوثر؛ آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: دنیا تجارت‌خانه اولیای خدا و نمازگاه ملائک و فرشتگان است، انسان عاقل آن است که عمر و سرمایه خود را بدهد و مطاع بهتری دریافت کند و آخرت که سرای جاویدان و ابدی است را از دست ندهد.
وی با بیان اینکه پایه‌های ایمان به معاد لرزان می‌شود زمانی که انسان تن به معامله‌های پر زیان بدهد، افزود: اشکال انسان در اعتقاد است که او را به‌روز سیاه می‌نشاند، رشوه‌ای به او می‌دهند و دامن او را تا آخر قیامت می‌گیرد، حتی فروختن داروی تقلبی و فاسد خود گناه بزرگی است که سبب از دست دادن آخرت انسان می‌شود.
مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: عده‌ای نیز پای پرچم یزید سینه می‌زنند و ارادت‌های غلط دارند که سبب فروختن آخرت به دنیا می‌شود، پیامبر اکرم (ص) در این رابطه می‌فرمایند این انسان‌ها از همه بیشتر زیان می‌بینند.
آیت‌الله مکارم شیرازی پایان کار مسئله داعش را مورد اشاره قرار داد و گفت: خبر بسیار مسرت‌بخشی که از آغاز ماه ربیع‌الاول همه‌جا منتشر شد، خبر از بین رفتن قدرت داعش و درهم شکستن ستون فقرات این گروه بود، این خبر بسیار مایه امیدواری بود خداوند را هزاران بار بر این نعمت و پیروزی بزرگ سپاس می‌گوییم که ما و منطقه را از این گروه رهایی بخشید.
وی ادامه داد: راهنمایی‌های رهبر معظم انقلاب و رشادت‌های حاج قاسم سلیمانی و حمایت‌های مراجع نجف فراموش‌شدنی نیست نه‌ تنها خطری از منطقه بلکه از کل جهان تسری بخشید، بنابراین اگر دنیا قدردان باشد باید سازمان ملل از این سردار شجاع قدردانی کند و بهترین جایزه صلح را به این سردار رشید بدهند که آتش جنگ را از منطقه خاموش کرد و دنیا را از یک کابوس وحشتناک رهایی بخشید.
استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: البته این پیروزی ارزان تمام نشد، هزاران جوان از شهرها و کشورهای مختلف به شهادت رسیدند و نوامیس و اموال بسیاری بر باد رفتند، اکنون دنیا می‌داند که مؤثرترین مبارزه با داعش را فرزندان ایران، سوریه و لبنان داشتند، همه می‌دانند که حامیان مالی و فکری آن‌ها عربستان سعودی است اما راه به‌جایی نبردند و عجب اینکه با همه نشانه‌های آشکار بازهم دولتمندان آمریکا ما را حامی تروریست می‌دانند.
وی با بیان اینکه در حالی‌که آمریکاییان می‌دانند اگر این جان‌فشانی‌ها نبود آتش داعش دام آن‌ها را نیز می‌گرفت، تصریح کرد: مسئله بی‌سابقه‌ای که درباره نخست‌وزیر لبنان اتفاق افتاد و محاصره یمن از نظر غذا و دارو نشان می‌دهد که همچنان خطر وجود دارد که توطئه دیگری در منطقه شکل بگیرد، اما ما نیز باید بدانیم که نصرت و پیروزی در انتظار مجاهدان ما است.
منبع:باشگاه خبرنگاران
ر/111
کد مطلب: 68811
 


 
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
۱۶ جمادى الأول ۱۴۴۰
22 January 2019