Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
زمستان آلوده تهران برای گروه‌های حساس
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱
زمستان امسال، دوره آلوده‌ای برای گروه‌های حساس در برابر آلودگی هوا بوده است. با گذشت 23 روز از دی ماه، تاکنون هوا 15روز برای کودکان، بانوان باردار، سالمندان و بیماران قلبی ریوی آلوده بوده و یک روز نیز هوا برای همه شهروندان آلوده شد.
به گزارش تابش کوثر؛ اطلاعات مقایسه ای ۴ سال اخیر هوای تهران نشان می دهد از ۲۳ روز نخست زمستان امسال، ۱۶ روز هوای تهران آلوده بوده که ۱۵ روز آن هوا برای گروه‌ های حساس آلوده شد. نظری افزود: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون هوا ۱۲روز پاک، ۲۰۷روز سالم، ۷۵ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۵ روز ناسالم برای همه بوده است.
بر اساس تحلیل ﺁخرین داده های هواشناسی پیش بینی شده برای شهر تهران، در پی افزایش میزان ناپایداری جوی از روز شنبه از سمت نواحی غربی باد وزید. این شرایط جوی در روز یکشنبه کم و بیش ادامه دارد و در برخی ساعات وزش باد موثر با بزرگی بین ۳ تا ۵ متربرثانیه پیش بینی می شود.
با تداوم این شرایط در روز دوشنبه، در برخی ساعات بعدازظهر وزش باد شدید با بزرگی بین ۸ تا ۱۱ متربرثانیه از سمت نواحی غربی - جنوب غربی انتظارمی رود. همچنین دما تا روز آینده به طور جزیی افزایش خواهد یافت. طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی روز یکشنبه شاخص هوا روند افزایشی داشته و شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس در اکثر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود.
منبع:فارس
ر/111
کد مطلب: 72636
 


 
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
۶ ربيع الثانی ۱۴۴۰
13 December 2018