Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
راهکاری برای کاهش وابستگی کشور به صنعت نفت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲
رئیس کمیته بنادر و دریانوردی مجلس گفت: اگر به صنایع دریایی توجه ویژه‌ای شود صادرات ما رونق پیدا می‌کند و درآمدزایی و ارزآوری لازم را برای کشور به ارمغان می‌آورد تا وابستگی کشور به صنعت نفت کمتر شود.
به گزارش تابش کوثر، حسین هاشمی تختی شامگاه چهارشنبه در نشستی که به مناسبت روز دریانوردی برگزار شد ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای رئیس جدید سازمان بنادر و دریانوردی کشور اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی باید ارتقاء پیدا کند و ما باید در مناطق مختلف بنادر خود را توسعه دهیم.

رئیس کمیته بنادر، دریانوردی و صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی بنادر را برای اقتصاد کشور ارزآور دانست و افزود: کشور ما از ظرفیت خوبی در بخش بنادر و دریانوردی برخوردار است که باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده شود و اگر بنادر کشور ما توسعه پیدا کند، می‌توانیم با کشورهای حاشیه خلیج فارس در این عرصه رقابت کنیم.

وی با بیان اینکه منطقه خلیج فارس و سواحل مکران محل خوب و مناسبی برای توسعه بنادر است اظهار داشت: ما نباید از بندر خمیر، بندر لنگه، بندر تیاب و بندر جاسک غافل شویم و این بنادر نه تنها می‌توانند باعث رونق اقتصادی استان هرمزگان بلکه می‌توانند چرخه اقتصاد کشور را به حرکت درآورند.

هاشمی تختی با تاکید بر اینکه بنادر و صنایع دریایی می‌تواند نقش خوبی برای توسعه و عمران کشور داشته باشد، تصریح کرد: اگر به صنایع دریایی توجه ویژه‌ای شود صادرات و تجارت ما رونق پیدا می‌کند و درآمدزایی و ارزآوری لازم را برای استان و کشور به ارمغان می‌آورد تا وابستگی کشور به صنعت نفت کمتر شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی وزارت راه و شهرسازی را وزارتی بزرگ و مهم دانست و گفت: بخش مسکن و شهرسازی و بنادر و دریانوردی هر کدام ظرفیت ارتقاء به وزارتخانه را دارند چون هر کدام گستردگی و اهمیت زیادی در توسعه همه‌جانبه کشور و نقشی اساسی و مهم  در اقتصاد و معیشت و رفاه مردم دارند.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌ها برای ایمنی راه‌ها تاکید کرد و افزود: باید شورای عالی ایمنی راه‌ها تشکیل شود و مسئولیت آن بر عهده بالاترین مقام یعنی شخص رئیس جمهور قرار گیرد تا تصمیمات و دستورات لازم الاجرا شود.

منبع: تسنیم
ی/600
کد مطلب: 63726
 


 
جمعه ۱ تير ۱۳۹۷
۸ شوّال ۱۴۳۹
22 June 2018