Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
هانیه رجبی نخستین بانوی تالوکار مدال اور مسابقات آسیایی بزرگسالان :
چله گیری زیارت عاشورا برای مدال آوری /ما همه مدیون شهدا هستیم/ رمز موفقت بانوی قهرمان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۲
هیچ کلمه ای در وصف ایثار و شجاعت و جوانمردی شهدا نیست ما همه وام دار و مدیون شهدا هستیم و آرامش و اقتدار امروز خود را از جانفشانی این عزیزان داریم.
چله گیری زیارت عاشورا برای مدال آوری /ما همه مدیون شهدا هستیم/ رمز موفقت بانوی قهرمان
هانیه رجبی عضو تیم ملی ووشو بانوان که در مسابقات  ووشوی قهرمانی جهان 2019 در بخش تالو نایب قهرمان شد در گفتگو با خبرنگار ورزشی رسانه تابش کوثر گفت : به خاطر انرژی زیادی که داشتم والدینم من را در پنج سالگی به کلاس ژیمناستیک بردند و  دیدند که در این رشته استعداد دارم که در سن 9 سالگی عضو تیم ملی ژیمناستیک شدم و بعد  از یکسال در  مسابقات جام همبستگی که به میزبانی ایران برگزار شد مدال طلا و برنز گرفتم  ولی به خاطر پوشش این رشته  ورزشکاری از کشور ما در مسابقات برون مرزی شرکت نمی کند. به همین دلیل  از سال 89 در  رشته تالو که به رشته ژیمناستیک شباهت های زیادی دارد شروع به فعالیت کردم .

نخستین بانوی تالوکار  مدال اور مسابقات آسیایی بزرگسالان درباره انجام تمرینات در دوران کرونا اظهار کرد : در همان اوایل که باشگاه ها تعطیل بود چون بخش تالو نیاز به یک فضای خاصی داشت  نمی توانستم در خانه تمرینات داشته باشم اما در زمینه آمادگی جسمانی فعالیت داشتم و در حال حاضر ، هم در یک بازه زمانی که فدراسیون در نظر گرفته و هم در یک باشگاه خصوصی با هزینه شخصی و رعایت پروتکل های بهداشتی تمرین می کنم .

رجبی در پاسخ به این سوال که کرونا باعث تعطیلی مسابقاتی شده است ، گفت : امسال ما مسابقات دانشجویان جهان و مسابقات جام جهانی داشتیم که به سال 2021 موکول شد و همچنین مسابقات آسیایی داریم که موقتا لغو شده است و ممکنه اگر شرایط مساعد باشد تا آخر سال برگزار شود .

نخستین ووشوکار مدال آور در فرم های  «نن گوئن» و «نن دائو» با بیان اینکه در سال 2014  به خاطر تصادف شدیدی که داشتم از ناحیه مچ پا آسیب دیدم که شش ماه طول کشید تا بتوانم به مسابقات برگردم ، خاطر نشان کرد : من هیچ وقت دوست ندارم این آسیب دیدگی مانع ورزشم شود و با اینکه دکترم گفته باید عمل جراحی کنم با تقویت عضلات و فیزیوتراپی توانستم به مسابقات برگردم و موفق به کسب مدال شوم .

ما همه مدیون شهدا هستیم

هانیه رجبی درباره شهدا گفت : هیچ کلمه ای در وصف ایثار و شجاعت و جوانمردی شهدا نیست ما همه وام دار و مدیون شهدا هستیم و آرامش و اقتدار امروز خود را از جانفشانی این عزیزان داریم.

الگوگیری ورزشکاران خارجی از حجاب ملی پوشان

وی اظهار کرد :  زمانی که ما با حجاب در مسابقات شرکت می کنیم یک الگویی برای دیگر کشور ها شده ایم  که به عنوان نمونه ترکیه از حجاب ما استقبال کردند و سال بعد نمایندگان این کشور با حجاب به زمین مسابقه آمدند .
 
چله گیری زیارت عاشورا برای مدال آوری

نایب قهرمان مسابقات  ووشوی قهرمانی جهان 2019 در بخش تالو گفت : در سال گذشته از  اول محرم تا اربعین هر روز زیارت عاشورا خواندم تا موفق به کسب مدال شوم که در روز اربعین اولین مدال دریافت کردم .

وی با بیان اینکه از دعا کردن انرژی زیادی می گیرم و باعث می شود با آرامش در زمین مسابقه حضور پیدا کنم ، افزود : من برای هر مسابقه ای که دارم به ائمه اطهار توسل می کنم و حقیقتا ما از ائمه اطهار نیروی قلبی بالایی می گیریم .

دارنده مدال طلای هفتمین دوره مسابقات ووشوی جوانان آسیا اظهار کرد : بیشتر ورزشکاران مدال آور از طرف کشور های خارجی برای شرکت در مسابقات دعوت می شوند که از من هم دعوت شد اما چون ایران وطنم است نمی توانم ببینم وقتی بر روی سکو می ایستم  پرچم کشور دیگری بالا برود ! زمانی که سرود ملی خوانده می شود و پرچم ایران به اهتزاز در می آید توصیف نشدنی است که حس می کنی یک ملت با تو به آنجا آمدند و این غرور آفرین است.

رجبی درباره ورزشکارانی که از ایران مهاجرت کردند گفت : من نمی دانم در چه شرایطی قرار گرفتند و نمی توانم آنها را قضاوت کنم ولی خودم این کار را نمی پسندم که حقیقتا در ایران رسیدگی به ورزش فوتبال خیلی بیشتر از دیگر ورزش هاست  و ای کاش یک ذره از هزینه ای که برای فوتبال می شد به  ورزش های دیگر اختصاص می دادند.

این بانوی قهرمان درباره رمز موفقتش  با بیان اینکه والدینم مشوقم بودند و همیشه  از لحاظ مادی و معنوی حمایتم می کنند  گفت : من در ورزش قهرمانی یاد گرفتم که وقتی با مشکلات روبه رو می شوم  راه حلی برایش پیدا کنم . در این مسیر چالش و موانع زیادی هست ولی من هیچ کدامشان را نمی دیدم و با صبر و بردباری ، تلاش و پشتکار و  برنامه ریزی درست این موانع را از جلوی راه خود بر می داشتم چون به هدفم ایمان داشتم و فقط در طول مسیر به رسیدن به هدفم فکر می کنم.
کد مطلب: 110374
 


 
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
۱۹ رجب ۱۴۴۲
3 March 2021