Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
باند کلاهبرداران اینترنتی کشور در اراک متلاشی شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۴
فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: باند کلاهبرداران اینترنتی کشور در اراک متلاشی شد.

به گزارش تابش کوثر،به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار کیومرث عزیزی اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت 100 میلیون ریال به صورت غیرمجاز از حساب بانکی وی توسط فرد یا افراد ناشناس موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا این استان قرار گرفت.

وی بیان کرد: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد در 22 اسفند ماه سال گذشته مبلغ 28 میلیون و 980 هزار ریال به حساب فروشگاهی واریز که با استعلام از این فروشگاه به لحاظ اینکه آی‌پی‌های ثبت شده از فرد خریدار نامعتبر تشخیص داده شده بود این وجه در حساب این شرکت مسدود و بقیه مبلغ برداشت و در همان روز به‌حساب یک شرکت دیگر و به نام فردی مشخص واریزشده بود.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: فرد موردنظر در عملیاتی شناسایی و دستگیر و برای تحقیقات به پلیس فتا منتقل شد.

عزیزی عنوان کرد: در تحقیقات اولیه از این فرد مشخص شد متهم با آشنایی با یک درگاه جعلی بانک متعلق به یک ایرانی در خارج از کشور و در اختیار گرفتن آن اقدام به فروش یک اپیلیکیشن به شهروندان کرده است.

وی تصریح کرد: در ادامه اظهارت متهم مشخص شد این فرد با ترغیب مالباختگان نسبت به نصب یک برنامه کاربردی (Application) غیرمجاز اقدام و در نهایت مالباختگان را به درگاه جعلی بانک هدایت کرده و با دسترسی به اطلاعات حساب افراد اقدام به برداشت غیرمجاز می‌کرد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: متهم به دسترسی و برداشت از یک هزار و 200 فقره حساب افراد در سراسر کشور به مبلغ 3 میلیارد ریال با همدستی 2 نفر از دوستان خود اعتراف کرد.

عزیزی گفت: با تلاش پلیس همدستان این متهم نیز دستگیر و تمامی وجوه برداشت‌شده توقیف و متهمان پس از تشکیل پرونده به مقام‌های قضایی معرفی شدند.

وی از شهروندان خواست در بستر اینترنت از خرید نرم‌افزارهای مشکوک و نامتعارف خودداری کنند و تمام نکات امنیتی و حصول اطمینان از اصلی بودن درگاه‌های بانکی را مدنظر قرار دهند و در صورت برخورد با هر مورد مشکوک مراتب را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند.

منبع:فارس
ک/555

کد مطلب: 57967
 


 
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
۷ شوّال ۱۴۳۹
21 June 2018