Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
زمان پروازهای حج اعلام شد
تاریخ انتشار : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۶
پروازهای حج سال ۹۷ از اوایل مردادماه سال آینده آغاز می‌شود، هرچند زمان دقیق آن مشخص نشده، اما سازمان حج و زیارت اعلام کرده توافق‌های مربوطه را با عربستان به نتیجه رسانده است.
به گزارش تابش کوثر؛ سهیه حج ایران تا کنون اعلام نشده، اما رییس سازمان حج کشورمان گفته از عربستان ۹۰ هزار سهمیه درخواست کرده است. روی همین حساب و تا این مرحله ودیعه‌گذاران حج تا ۳۰ دی ماه سال ۸۵ برای ثبت نام در کاروان‌های حج ۹۷ فراخوانده شده‌اند که ثبت‌نام آن‌ها در کاروان‌های حج نیز از روز سه شنبه هشتم اسفندماه آغاز خواهد شد.

زائرانی که در اولویت اعزام قرار گرفته‌اند و به انجام این سفر در سال ۹۷ تمایل دارند می‌توانند با مراجعه به سامانه reserve.haj.ir در کاروان‌های انتخابی خود ثبت نام کنند.

برای سفر حج تمتع که تابستان سال آینده برگزار می‌شود، زائران باید گذرنامه‌ای با حداقل اعتبار تا ۲۵ بهمن ماه سال ۹۷ در اختیار داشته باشند. برای ثبت نام اولیه در کاروان، گذرنامه لازم نیست.

این سازمان همچنین تصمیم گرفته طبق روال دو حج قبلی، هزینه این سفر را در دو بخش از زائران دریافت کند که در مرحله نخست ۱۰ میلیون تومان پرداخت می شود که اصل ودیعه ثبت نام اولیه زائران در بانک و سود سپرده حج از آن کسر و زائر مابه تفاوت این رقم را می‌پردازد. زمان دریافت بخش دوم هزینه کاروان پس از انجام معاینات پزشکی اعلام می‌شود. معاینه پزشکی زائران نیز از دهه دوم اسفندماه امسال انجام می‌شود.

سازمان حج و زیارت هنوز نرخ دقیق این سفر را اعلام نکرده، اما توضیح داده مؤلفه‌هایی چون نرخ هتل در مکه و مدینه، شرکت هواپیمایی، مدینه قبل یا بعد بودن کاروان، دوری و نزدگی فرودگاه مبدأ، روی قیمت کاروان تاثیر می‌گذارد.
منبع:ایسنا
ر/111
کد مطلب: 75507
 


 
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
۱۱ ربيع الثانی ۱۴۴۰
18 December 2018