Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
کاهش قیمت طلا به کمترین قیمت یک هفته گذشته
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۰
با فروکش تنش‌های ژئوپلتیکی که سرمایه‌گذاران را بر آن داشت تا به سوی دارایی‌های پرریسک‌تر بروند، قیمت طلا امروز به کمترین میزان طی یک هفته گذشته رسید و در لحظه انتشار این خبر 1326.30 دلار در هر اونس فروخته شد.

به گزارش تابش کوثر، با فروکش کردن تنش‌های ژئوپلتیکی که سرمایه‌گذاران را بر آن داشت تا به سوی دارایی‌های پرریسک‌تر سوق داده شوند، قیمت طلا امروز به کمترین میزان طی یک هفته گذشته رسید.

با کاهش اندک نگرانی‌ها در مورد کره شمالی که سبب شد تا سرمایه‌گذاران نفس راحتی بکشند و تندباد ایرما هم آنچنان که تصور می‌شد، وضعیت وخیمی ایجاد نکرد، سهام‌های آسیایی بالاترین رقم در 10 سال گذشته را در ساعات اولیه معاملات ثبت کردند و ارزش دلار نیز افزایش یافت.

هر اونس طلا با 1.24 دلار کاهش 1326.30 دلار فروخته شد. طلا در ساعات اولیه معاملات به 1322.85 دلار، کمترین قیمت از ابتدای سپتامبر رسیده بود.

ارزش طلا روز گذشته 1.4 درصد افت کرد که بیشترین کاهش یکی روز از ابتدای ماه جولای به شمار می‌رود.

جان شارما، اقتصاددان نشنال استرالیا بنک گفت: «کاهش احتمال حمله موشکی کره شمالی و همچنین پیش‌بینی کاهش شدت تندباد ایرما، احساس خطرپذیری در بازار را دوباره زنده کرد.»

ایرما در ابتدا جز یکی از قدرتمندترین تندبادها رده‌بندی شده بود اما پس از اینکه فلوریدا را درنوردید، رتبه آن به یک طوفان گرمسیری تنزل پیدا کرد.

نگرانی در مورد کره شمالی پس از اینکه این کشور روز تاسیس حکومتش را بدون آزمایش هسته‌ای دیگر جشن گرفت، کاهش یافت.

منبع: فارس
ی/600

کد مطلب: 63581
 


 
جمعه ۱ تير ۱۳۹۷
۸ شوّال ۱۴۳۹
22 June 2018