Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
روحانی در جلسه هیئت دولت:
وام ۵۰ میلیونی ودیعه اجاره مسکن برای تهرانی‌ها/مردم هفته آینده شاهد بازار متعادل خواهند بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶
رئیس جمهور از اعطای وام ۵۰ میلیون تومانی ودیعه اجاره مسکن به مستاجران تهرانی از هفته آینده خبر داد.
به گزارش تابش کوثر؛حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ذی الحجه گفت: امروز که آغاز ماه ذی الحجه است را روز ازدواج می‌توانیم نامگذاری کنیم، این روز ازدواج حضرت امیرالمومنین با حضرت زهراست.

او با بیان اینکه ازدواج سرآغاز ایجاد خانواده است، تصریح کرد: سنت ازدواج در این شرایط کرونایی ادامه پیدا کند، اما مراسم‌ها را کم و یا حذف کنیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: دولت نهاد خانواده را مهم می‌داند و در سال گذشته و امسال تسهیلات بهتری را برای خانه اولی‌ها فراهم کرد.

روحانی گفت: اقدام دیگری که امروز اعلام می‌کنم اعطای ودیعه از طرف بانک به مستاجران است، دولت تصمیم گرفته برای کسانی که حقوق ثابت دارند یا تحت پوشش نهاد‌های حمایتی هستند در تهران ۵۰ میلیون تومان بتوانند از بانک پول بگیرند که در شهر‌های بزرگ ۳۰ و در شهر‌های کوچک‌تر ۱۵ میلیون تومان می‌شود.

او اضافه کرد: این وام با سود و بهره ۱۳ درصد است که یک کمک برای مستاجران است و از هفته آینده مقررات را ابلاغ و مردم را مطلع می‌کنند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید برای گرانی‌ها چاره اندیشی شود از یک طرف بانک مرکزی دارد تلاش می‌کند تا قیمت ارز به سمت قیمت تعادلی هدایت کند که در این زمینه صادر کنندگان ما باید با همه توان به میدان بیایند و مقدار ارزی که به دست آوردن به سامانه نیما عرضه کنند.

او ادامه داد: ما بتوانیم کاری کنیم که ارزی که در کشور‌های دیگر به عنوان ذخیره داریم از آن استفاده کنیم و در این زمینه اقداماتی انجام گرفته و حداقل سه کشور اقدامات خوبی انجام داده شده است تا ارز مورد نیاز بانک مرکزی در اختیار قرار گیرد و مردم شاهد قیمت متعادل در روز‌ها و هفته‌های آینده باشند.

روحانی گفت: نسل پنجم اینترنت از چند روز آینده در تهران آغاز می‌شود. نسل پنجم فقط برای ارتباطات نیست بلکه برای اقتصاد دیجیتال است.

رئیس جمهور  اظهار کرد: یک وزارت خانه قادر نیست صنعت، معدن و بازرگانی را در شرایط سخت تحریم اداره کند، ما بیش از سه سال منتظر تصمیم مجلس برای تفکیک وزارتخانه صمت هستیم.

او افزود: باید روند چرخه کالا به صورت آنلاین اعلام شود. باید اطلاعات در این زمینه به روز باشد. باید مشخص باشد ارز چگونه در حال چرخش است. باید نظارت دقیق بر صادرات و واردات انجام شود تا قیمت ارز و اجناس متعادل شود. شرکت‌های دولتی حق ندارند، کالا‌ها را گران‌تر از قیمت مصوب بفروشند. نباید اجازه دهیم که با کاغذبازی و مقررات گذشته، مردم تحت فشار قرار گیرند.
منبع:سایت ریاست جمهوری
ر/111

کد مطلب: 109122
 


 
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
۱۸ ذی‌الحجه ۱۴۴۱
8 August 2020