Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
سخنگوی سازمان انرژی اتمی: آمریکا می‌خواهد با هزینه ایران از برجام خارج شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷
کمالوندی گفت: آمریکا به دنبال بهانه‌ای است تا با هزینه ایران از برجام خارج شود اما نمی‌تواند این بهانه را به دست آورد.
به گزارش تابش کوثر؛ بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی، با بیان اینکه ما با برجام و بدون آن نیز در وضعیت خوبی قرار داریم، اظهار کرد: بدون برجام دستمان باز است و می‌توانیم با سرعت برنامه هسته‌ای صلح آمیز خودمان را در ابعاد مختلف گسترش دهیم، اما ترجیح می دهیم برجامی که مذاکرات آن حدود سه سال طول کشیده، باقی بماند.

وی تاکید کرد: آمریکا به دنبال بهانه‌ای است تا بتواند با هزینه جمهوری اسلامی ایران از برجام خارج شود، اما این بهانه را نمی‌تواند به دست بیاورد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره اظهارات معاون رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه اگر برجام در ماه‌های آینده تغییر نکند، آمریکا از آن خارج می‌شود، تصریح کرد: آمریکایی‌ها بارها این حرف‌ را زده‌اند، اما برجام تعهداتی را ایجاد می‌کند که فقط مربوط به یک دولت نیست.

کمالوندی افزود: کشورهای امضاء کننده برجام، عضو شورای امنیت هستند و اگر تعهداتشان را اجرا نکنند عملا اعتباری برای شورای امنیت باقی نمی‌ماند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: تاکنون ۱۰ بار آژانس بین المللی انرژی اتمی پابیندی ایران به مفاد برجام را تایید کرده است، بنابراین آمریکا با اقداماتی که انجام داده خود را در بن بست انداخته است.

کمالوندی بیان کرد: آمریکایی‌ها در تلاشند تا به ما فشار وارد کنند و در این مسیر هزینه‌های زیادی می کنند، اما در نهایت ما بر تلاش آنها غلبه می‌کنیم.

کمالوندی درباره خبرهایی که حاکی از نصب تجهیزات نظارتی معاهده منع جامع آزمایش هسته‌ای (ctbt) در دو نقطه از مراکز هسته‌ای کشورمان دارند، گفت: هیچ تغییری در رفتار و سیاست ما در مورد ctbt به وجود نیامده است، زیرا نه ما درخواستی از ctbt داشتیم و نه آنان درخواستی از ما داشته‌اند.
منبع:فارس
ر/111
کد مطلب: 76352
 


 
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
۱۳ رجب ۱۴۴۰
20 March 2019