Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
واکسن روسی مثل کلاشینکف است؛ موثر و قابل اتکا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۰
پروفسور اتریشی و رئیس سازمان مبارزه با بیماریهای واگیردار این کشور با تمجید از واکسن روسی تاکید کرد، اسپوتنیک-وی مثل تفنگ کلاشینکف است، ساده، قابل اتکا و موثر.
واکسن روسی مثل کلاشینکف است؛ موثر و قابل اتکا
به گزارش تابش کوثر، «فلورین تالامر» رئیس سازمان مبارزه با بیماریهای واگیردار اتریش و رئیس بخش بیماریهای مسری دانشگاه وین اتریش روز یک شنبه در مصاحبه‌ای از واکسن روسی اسپوتنیک-وی تمجید کرد و گفت که این واکسن درست مثل تفنگ کلاشینکف موثر و قابل اتکا است و موثر بودن آن اثبات شده است.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، تالامر در مصاحبه با روزنامه «کرونن سایتونگ» افزود: واکسن اسپوتنیک مثل تفنگ کلاشینکف است، ساده، قابل اتکا و موثر. داده‌های امیدوارکننده مرتبط با این واکسن هرچند دیر اما در یک مجله علمی معتبر منتشر شده است. 

خبرگزاری تاس می‌گوید که دولت وین به این خبرگزاری گفته است که اتریش در حال بررسی پیشنهاد روسیه برای تولید واکسن اسپوتنیک در این کشور است. پیش از این سفیر مسکو در وین از ارائه اطلاعات مربوط به تولید مشترک این واکسن به دولت اتریش خبر داده بود. 

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز جمعه گفته بود، کشورهای بیشتری از اتحادیه اروپا درحال درخواست برای خرید واکسن اسپوتنیک-وی ساخت روسیه هستند.

سرگئی لاوروف ابا انتقاد از رویه اتحادیه اروپا در ارتباط با واکسنهای روسی، تاکید کرد، امروز کشورهای زیادی مثل جمهوری چک منتظر تایید واکسن اسپوتنیک از طرف سازمان دارویی اتحادیه اروپا هستند تا آن را سفارش بدهند. در مجارستان آنها در حال رسیدگی هستند و آمادگی خود را اعلام کرده‌اند. شمار کشورهای اروپایی متقاضی واکسن روسی در حال افزایش است. همین چند روز پیش نیز ما درخواستی از پادشاهی موناکو داشتیم تا همه جمعیت این کشور کوچک در سواحل مدیترانه را با این واکسن تامین کنیم.

واکسن اسپوتنیک که توسط لابراتوار نظامی روسیه تهیه و تولیده شده است اولین واکسن مقابله با کرونا بود که در جهان رسما به ثبت رسیده است.

منبع: فارس
کد مطلب: 114126
 


 
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
۲۱ رجب ۱۴۴۲
5 March 2021