Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
کشاورززاده:
روابط ایران و چین علیه هیچ طرف ثالثی نیست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۲
سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن سفر اخیر امیرعبداللهیان به چین را در راستای تقویت روابط دوجانبه خواند و گفت که این روابط علیه هیچ طرف ثالثی نیست و می‌تواند به دستاورد‌های سازنده در منطقه بینجامد.
روابط ایران و چین علیه هیچ طرف ثالثی نیست
به گزارش تابش کوثر، محمد کشاورززاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن امروز (سه‌شنبه) ۲۸ دی ماه در توئیتی با اشاره به سفر اخیر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به چین نوشت: سفر حسین امیرعبداللهیان به چین گام دیگری در راستای تقویت روابط دوجانبه است.

وی افزود: با توجه به نقش مثبت چین در غرب آسیا و منطقه خلیج فارس، روابط ایران و چین علیه هیچ طرف ثالثی نیست و همچنین می‌تواند به دستاورد‌های سازنده در منطقه منجر شود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران روز شنبه ۲۵ دی ماه با اشاره به سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در رأس هیأتی عالیرتبه به چین در پاسخ به دعوت «وانگ یی» همتای چینی در توئیتی نوشته بود: اجرایی کردن برنامه ۲۵ ساله از دستاورد‌های مهم این سفر بود. هیأت ایرانی متشکل از مقامات عالی سیاسی، اقتصادی، نفتی و بانکی مذاکرات بسیار خوبی داشتند.

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بنا به دعوت «وانگ یی» همتای چینی و به منظور گفتگو با مقامات چین و یکی از اعضای برجام، روز (پنجشنبه) ۲۳ دی ماه در رأس یک هیأت بلند پایه سیاسی، راهی چین و بامداد جمعه وارد فرودگاه شهر ووشی شد. امیرعبداللهیان روز جمعه با وانگ یی همتای چینی دیدار و گفتگو کرد. وی در این دیدار پیام کتبی آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور به «شی جین پینگ» همتای چینی را تسلیم کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین بعد از دیدار با همتای چینی در جمع خبرنگاران گفت که امروز (جمعه) برنامه همکاری جامع ایران و چین (همکاری ۲۵ ساله) وارد مرحله اجرا می‌شود. ب/۱۱۰منبع: خبرگزاری دانشجو
کد مطلب: 122767
 


 
دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
۱۵ شوّال ۱۴۴۳
16 May 2022